За 9 злочинів та вбивство на Полтавщині злочинну банду запроторили до в’язниці на 13 та 15 років

За 9 злочинів та вбивство на Полтавщині злочинну банду запроторили до в’язниці на 13 та 15 років

Такий вирок виніс Київський районний суд Полтави по справі.

Відомо, що засуджені 4 осіб упродовж 2016 року на території Новосанжарського, Полтавського, Кременчуцького, Кобеляцького, Пирятинського районів області вчинили 9 злочинів, з яких 3 розбійні напади, поєднані з проникненням у житло, та вбивство – у складі організованої злочинної групи.

Про це  повідомив прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Полтавської області Борис Селькін, передає прокуратура області.   

Злочинна банда «діяла» на окремо розташовані будинки. Пізно ввечері згідно раніше розробленого плану та розподілених ролей учасники групи з використанням засобів конспірації (масок, рукавичок), спеціально пристосованих пристроїв для нанесення тілесних ушкоджень (біт, ломів), вогнепальної зброї (бойових пістолетів, обрізу мисливської рушниці, гранат) проникали на подвір’я домогосподарств та в будинки.

«Розбиваючи віконне скло або відключаючи світло, нападники таким чином «виманювали» потерпілих на вулицю. З метою подолання опору вони били і зв’язували господарів осель. Погрожуючи, вимагали віддати гроші та матеріальні цінності. Награбоване злочинці здавали до ломбардів Києва, а кошти розподіляли між собою і витрачали на власні потреби,» – додав прокурор.

У листопаді 2016 рокузазначені особи вчинили вбивство та 2 розбійні напади у с. Василівка Полтавського району.

Дії засуджених кваліфіковані за ст. 257 (бандитизм); ч. 3 ст. 187 (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчинила розбій, поєднаний із проникненням у житло); ч. 4    ст. 187 (розбій, вчинений організованою групою, особою, яка раніше вчинила розбій, поєднаний із проникненням у житло); ч. 2 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб); ч. 3 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням в інше приміщення чи сховище); п. 9 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене з метою приховати інший злочин) КК України.

Вирок суду 1-ї інстанції засудив організатора, який співпрацював зі слідством,   до 13 років позбавлення волі, інших членів організованої злочинної групи – до 15 років. У трьох із них конфісковане усе належне майно, в одного – ½ частина.

Сторони судового провадження мають право оскаржити вирок до апеляційної інстанції упродовж 30 днів.

Нагадаємо, У ПОЛТАВІ ЗА ХАБАР ЗАСУДИЛИ ЛЕЙТЕНАНТА ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ДО 5 З ПОЛОВИНОЮ РОКІВ В’ЯЗНИЦІ

Стрічка новин