Діти з усієї України у Полтаві ділилися своєю соціальною творчістю

У місті відбувся третій етап фестивалю «У світі Астрід Ліндгрен». Його метою організатори називають популяризацію творчості видатної шведської письменниці, а також заклик підростаючого покоління до добрих справ. У яких номінаціях представляли свої роботи учасники передостаннього етапу цього фестивалю - дивіться у наступному сюжеті.

Шведська письменниця, яка подарувала малечі з усього світу яскраве дитинство. У Полтаві творчості Астрід Ліндгрен цього дня присвячують дитячий фестиваль. Він, кажуть організатори, має художню та соціальну складову, утім як і книги самої письменниці. 

Олена Ульяніч, голова ГО Педагогічний центр «Академія»

- Ми б хотіли підняти той пласт творчості Астрід Ліндгрен і такий кут зору дати, який допоможе дітям побачити, як отут і зараз доки тобі дев'ять, десять, тринадцять, п'ятнадцять, сімнадцять років можна змінювати світ на краще. При тому для цього тобі не потрібно дуже готуватися, тобі не треба щось надзвичайне робити, тобі просто треба свідомо ставитися до життя і старатися бути добрим.

Організатором фестивалю виступила ГО Педагогічний центр «Академія» за підтримки посольства Швеції в Україні. Це вже його третій етап, який передбачає три номінації: «Соціальна творчість», «Журналістика», «Літературознавство та читацька компетентність». У змаганні серед знавців творів Астрід Ліндгрен братиме участь і шестикласниця Єва.

Єва Молотковець, учасниця Фестивалю дитячої творчості «У світі Астрід Ліндгрен» 

- Потрібно було прочитати три твори, тому що це конкурс за трьома творами. Це - «Расмус-волоцюга», «Брати Лев'яче Серце», «Ми на острові Сальткрока». Твори середнього обсягу. Потрібно було уважно читати, запам'ятовувати описи природи, також по можливості подивитися фільми.

У номінації «Журналістика» учасники демонструють публіцистичні роботи, в яких висвітлюється соціальна активність дітей, а в «Соціальній творчості» представляють доброчинний проект, акцію або вчинок, здійснені за власною ініціативою. Саме цьому навчають твори Ліндгрен. Вони дають поштовх до дій і дітям, і дорослим.

Олександра Говорова, учениця абітурієнтської програми школи «Паросток»

- Герої Астрід вони не ідеальні. Карлсон може бути дратуючим, Пеппі може бути нахабною, хтось іще може бути дивним, але це - абсолютно не важливо. І це дає нам розуміння того, що кожен із нас прекрасний в тому, який він є.

Учасниками третього етапу фестивалю дитячої творчості «У світі Астрід Ліндгрен» стали не лише учні та студенти з Полтавщини, а й з інших областей України. Дистанційно до фестивалю приєдналися учні Варшавської школи, яка носить ім'я Ліндгрен, а також діти зі шведського містечка Віммербі, де народилася письменниця. А в рамках четвертого етапу фестивалю організатори вже готують учасникам нові сюрпризи та завдання.

Олена Ульяніч, голова ГО Педагогічний центр «Академія»

- Ми хочемо запропонувати театральним молодіжним колективам або шкільним, або аматорським будь-яким, взяти участь, щоб вони представили інсценізації за книгами Астрід Ліндгрен.

Четвертий етап цього дитячого фестивалю відбудеться наприкінці березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію