Традиції свят оживають на полотнах Анатолія Лавренка

Близько 70-ти творчих, різноманітних за стилем робіт з фондів двох колекціонерів прикрасили стіни Краєзнавчого музею. Кожне полотно – окрема історія, окреме свято та окремий стиль. Роботи художника об'єднані спільною назвою «Свята» та демонструються на однойменній виставці

Масляна, Різдво, Хрещення та навіть Хелоувін. Близько 60 свят на своїх картинах зобразив відомий у місті художник Анатолій Лавренко. Першу роботу з колекції, говорить майстер, написав за власним натхненням, наступні ж – на замовлення колекціонерів. Кожна картина – особлива: за своїм стилем, кольором та виконанням.

Анатолій Лавренко, художник

- В принципі, це тематична виставка, у ній кожна робота виконана, вона по темі йде. Тут вже вирішення кольору, вирішення там стилю вже диктує сама тема. Якщо це там Зелена неділя, то вона у такому кольорі, якщо це там Різдво, чи там ніч на Івана Купала, то якось по-іншому вирішується.

Надихнувшись першими роботами, написаними ще у 2011 році, два колекціонери вирішили створити збірку так званих «святкових» картин. Саме вона цього дня представлена на експозиції. Олексій Петренко, один з мистецтвознавців, розповідає, що мати у себе колекцію картин відомого не лише в Україні, а й за її межами художника, – це велика честь.

Олексій Петренко, колекціонер

- Виникла ідея, а чому б не замовити художникові серію робіт «Свята», на що він з радістю погодився, і протягом трьох років виконав це замовлення. Художник отримав кошти за ці роботи, ми отримали чудові роботи.

Друга частина картин, представлених на виставці, надана з колекції Олега Денисенка. Якщо Олексій Петренко зібрав у своїй колекції лише православні свята, то Олег додав до неї і ті, що святкують за григоріанським календарем.

Олег Денисенко, колекціонер

- Дуже цікава тематика. Спочатку була ідея зробити усього 25 робіт і на цьому поставити крапку, а потім виникла ідея продовжити, вже у мене самостійно. Тому із представлених тут робіт  50 робіт моїх.

Усього понад 70 робіт із зображенням свят прикрасили виставкову залу Краєзнавчого музею. З першого погляду, майже кожен з гостей свята зміг визначитися з улюбленим зображенням.

Стрічка новин