Не вживати м'яса, робити добрі справи та молитися: сьогодні розпочався Великий піст

Триватиме він 40 днів до Страсного тижня. Для багатьох дотримання посту пов'язане, перш за все, із обмеженнями в їжі, проте, кажуть священики, головне у ці дні - духовне очищення кожної людини. 

Цього року православні віряни відзначатимуть Великдень 8 квітня. Відтак, вже 19 лютого розпочинається Великий піст – період духовного очищення.

Василь Фазан, священик

- Період Великого Посту - це можливість побачити в собі гріхи і насправді відмовитися від них. Святі отці завжди казали, що в період Великого Посту людина повинна утримуватися від поганих справ, поганих думок, від злих помислів, і найголовніше - творити добро.

Великий Піст триває 40 днів. Він - найдовший та найсуворіший у році. Під час нього віряни не повинні вживати у їжу продукти тваринного походження: рибу, м'ясо, молоко, яйця.

Василь Фазан, священик

- Ми повинні зрозуміти, що піст послабляється для людей, які є літніми, для дітей, для жінок, які вагітні, але послаблення посту може бути в їжі, але в духовному сенсі послаблення не існує, тому що якщо ми себе послаблюємо, ми автоматично стаємо лінивими.

Протягом Великого Посту, кажуть священики, люди мають вдосконалюватися у любові та милосерді, робити добрі справи. А ще - читати Святе письмо, причащатися та сповідатися.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію