Цьогоріч у Полтавській області прогнозують стрімкий розвиток малого та середнього бізнесу

Джерело: Прес-служба Полтавської ОДА

Так обговорили хід виконання Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській області на 2017-2020 роки.

Вели мову про стан передачі водних об’єктів та земель водного фонду в оренду, створення робочих груп по забезпеченню надійності та безпечної експлуатації об’єктів соціальної сфери та будівель адміністративного призначення.

«За підсумками минулого року ми посіли шосте місце, хоча ще чотири роки тому були п’ятнадцятими. Щорічно Нацбанк України визначає індекс ділових очікувань – показник, який характеризує економічний і фінансовий стан підприємств області. Тож за ним, у порівнянні з 2016 роком, Полтавщина піднялася на 15%, і на 2018 рік прогнозується його подальше зростання. Активно реалізуються заходи по розширенню експортних можливостей підприємств. Операції з країнами ЄС в області почали здійснювати на 20 суб’єктів малого та середнього підприємництва більше. Крім того, що експорт становить 1,6 млрд доларів США, що значно перевищує імпорт,» - прокоментувала директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

З огляду на це Полтавщина має позитивне торгівельне сальдо на рівні 600 млн доларів США.

«Діяльність малих та середніх підприємств забезпечила надходження до місцевих бюджетів всіх рівнів, що становить 5,14 млрд грн. Обсяг реалізованої продукції зріс на 30% і становить 57% всієї реалізованої продукції – 154 млрд грн в цілому за 2017 рік по області,» – зазначила Інна Іщенко.

Згадали й про мікрокредитування бізнес-проектів за рахунок співпраці з державними банківськими установами та розвиток соціального підприємництва. В межах співпраці з ВНЗ провели трансформацію існуючих бізнес-центрів у сучасні бізнес-інкубатори за рахунок коштів із обласного бюджету.

Проводиться навчання для вимушено переміщених осіб, атовців, студентів, молодих підприємців і тих, хто хоче розширити якість ведення бізнесу.

Допоможе розвитку малого та середнього бізнесу й заплнована модернізація ЦНАПів та майбутнє будівництво сучасного ЦНАПу. Адже він надаватиме близько 400 адмінпослуг, на відміну від наявних сьогодні близько 100 послуг при міськвиконкомі Полтавської міськради. Щодо створення робочих місць Інна Іщенко повідомила про позитивну динаміку. Отже у 2016 році створено 2860 робочих місць, у 2017 році – 4678, на 2018 планується створити близько 6000 місць. Як приклад, вона навела досвід Кременчука, де завдяки низці рішень органів місцевої влади щодо зниження ставок на оренду приміщень і земельних ділянок, спрощення їх оформлення, скасування дозволів на будівництво та контроль за будівництвом МАФів. Таким чином, дозволили якісніше розвиватися малому та середньому бізнесу, передає прес-служба Полтавської ОДА.

Керівників ОТГ закликали до реалізації заходів та співфінансування для підтримки соціального підприємництва й підприємництва на сільських територіях, створення малих форм кооперацій і ведення аграрного бізнесу в сільському господарстві.

Нагадаємо, В АГРАРНІЙ АКАДЕМІЇ ГОВОРИЛИ ПРО МАЛИЙ ТА СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію