Полтавські знавці української мови змагалися на міжнародному конкурсі

Останній проводиться вже 18-ий рік поспіль та носить ім'я видатного українського мецената Петра Яцика. Проходить конкурс у кілька етапів. Цими вихідними відбувся вже заключний національний етап. Його учасниками стали не лише українські школярі та студенти, а й представники діаспори з-за кордону.

В інституті післядипломної педагогічної освіти цього дня зібралися кращі знавці української мови з усієї області. Серед них – і Ксенія Губарєва з Гадяча. Дівчина вдруге братиме участь у міжнародному конкурсі імені Петра Яцика. У цьому, каже, головне – грунтовна підготовка.

Ксенія Губарєва, учасниця національного етапу Міжнародного конкурсу ім.П.Яцика

- Я багато готуюся до цього. За тиждень, за два я готуюся до цього конкурсу. Перевіряю різні теми, пишу твори на різні теми. Для мене це не складно.

Серед присутніх у залі – переможці та призери обласного етапу. За свої високі результати на регіональному рівні вони отримують призи: дипломи та книги. Усього Полтавщина має 43 переможця та призера. А далі на них очікує нове випробування: завдання національного етапу. Їх за традицією готують представники Ліги українських меценатів.

Ольга Коваленко, методист ПОІППО ім.М.Остроградського

- Це завдання, які охоплюють різні галузі мовознавства, здебільшого 5-7 завдань, де дитина показує, наскільки у неї багатий лексичний запас, як вона розуміє тлумачення фразеологізмів, чи вміє вона правильний текст від неправильного тексту вирізнити, тобто, процес редагування.

Плюс - перевіряється елементарна грамотність. У всіх куточках України, а також за кордоном, конкурсанти одночасно розпочинають працювати над виконанням вправ. Це - учні шкіл з третього по 11 клас, а також студентська молодь та представники ПТУ. Для кожної вікової категорії - своя складність завдань. Десь - виручає знання правил, десь - творчий підхід та вміння розмірковувати над певною проблемою.

Владислава Бєлоножко, учасниця національного етапу Міжнародного конкурсу ім.П.Яцика

- Важкі завдання для мене, їх було небагато. Але писати, наприклад, якісь твори, описи, міркування.

Після написання робіт їх зберуть та відправлять на перевірку. Результати національного етапу конкурсу стануть відомі наприкінці березня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію