Після медичної реформи пацієнти менше чекають карету швидкої

Адже карети швидкої допомоги з області підпорядковуються центральному відділенню «Полтавського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф». Крім цього, значний розвиток має і телемедицина. Саме за допомогою неї лікарі з сільської місцевості можуть отримати консультацію з району та оперативно відправити результати аналізів пацієнта.

На Полтавщині у сфері медицини є проблеми, але їх намагаються вирішувати. Раніше машина швидкої допомоги приїжджала до пацієнта лише з районного центру, а тепер таких чітких меж обслуговування немає, щоб не втрачати часу. 

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ ОДА

- І створили єдину комунальну установу «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф». Та розпочали територіальне ділення по станціям екстренної медичної допомоги, і це полягло в основу взагалі всього процесу реформування системи екстренної медичної допомоги.

Таким чином, кожен район Полтавщини має власну підстанцію медичної допомоги. І всі вони разом підпорядковуються Полтавському центру. 

Начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Володимир Мохначов розповідає: раніше було безліч викликів швидкої допомоги з нецільовим використанням. Тепер такої проблеми немає, і карета швидкої оперативніше приїде на виклик пацієнта. 

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи ДОЗ ОДА

- В першу чергу ми всі господарські виклики заборонили. Залишилося тільки декілька тих робіт, які не відносяться до екстренної медичної допомоги. 

Мова йде про надання невідкладної медичної допомоги. А це, за словами Володмира Мохначова, компетенція сімейної медицини. Значний розвиток на Полтавщині має і телемедицина. 

Юрій Безрядін, заступник головного лікаря КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф»

- Деякі виклики не пов'язані з проведенням операцій або безпосередньо участю фахівців в процесі лікуванні пацієнта, а потребує тільки корекції лікування.

Телемедицина вже активно діє в Гадяцькому районі. Тут районні лікарі можуть зв'язатися за допомогою скайпу і проконсультуватися з лікарями з району. Або ж швидко передати результати досліджень аналізів пацієнта. 

Заступник КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф» Юрій Безрядін зауважує: недоліком у цій ситуації є лише якість інтернет-зв'язку. Адже в сільській місцевості він значно гірший.

Фахівці сподіваються, що незабаром ситуація з наданням медичних послуг стане ще якіснішою для пацієнтів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію