До наступної зими Кадетський корпус планують вкрити новим дахом

Питання щодо «консервації» цієї пам'ятки архітектури зрушило з місця. На сесії міської ради у п'ятницю поштовх до цього дали депутати. Загалом на засіданні обранці розглянули близько 70 питань, які зокрема стосувалися розподілу коштів вільного залишку, внесення змін до міських програм тощо.

Перша у новому році сесія міської ради. На ній депутати традиційно розподіляють кошти вільного залишку. Таких у 2017-ому виявилося близько 350 млн. Їх спрямовують на найбільш нагальні потреби міста.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні розподілили кошти. Сьогодні додали кошти на освіту, додали кошти на охорону здоров'я, додали кошти на управління житлово-комунального господарства. Тому що дійсно, якщо ви звернули увагу, будинки п'ятиповерхові, яким більше 40 років, і вже декілька десятків років їх ніхто не ремонтує. Якщо ви звернули увагу, за останні кілька років ми у дворах, там де п'ятиповерхові будинки, - це мікрорайон «Алмазиний», мікрорайон «Половки», мікрорайон «Браїлки» - повністю ремонтуємо дворові проїзди.

Кошти на житлово-комунальне господарство займають найбільшу частину видатків. Адже у мешканців зазвичай багато звернень саме з приводу цієї сфери життя міста. Проте відтепер проблеми полтавців, які потребують фінансової підтримки, міські депутати зможуть вирішувати самотужки. В поміч їм – кошти так званих «депутатських фондів», рішення про які прийняли на сесії у п'ятницю.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Кожному депутату по 50 тисяч в сумі 2 млн 100 тисяч. Вони закладені у бюджеті і будуть уже використовуватися. У нас є механізм прописаний, є процедура. Цим буде займатися управління соціального захисту.

Внесли зміни й до низки важливих для життя міста програм: соцзахист, охорона довкілля, культура, транспорт тощо.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Дуже важлива прийнята програма щодо розвитку електротранспорту до 2020 року. Згідно з цією програмою, стоїть у нас завдання зробити тролейбусний маршрут на «Огнівку», і крім цього ми ставимо дуже велике завдання, щоб за ці два роки виділяти кошти і купити мінімум 20 нових тролейбусів, а краще всі тролейбуси замінити на нові, сучасні тролейбуси.

Зрушила з місця і багаторічна епопея з Кадетським корпусом. На сесії депутати розглянули питання щодо затвердження землевпорядної документації під ним.

Юрій Трегубов, начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавського МВК

- Статус пам'ятки архітектури будівлі безпосередньо цього Кадетського корпусу ніхто не змінює. Він як був, так і залишається. Статус землі, про який ми говоримо, відповідно до генерального плану і відповідно до майбутнього зонінг-плану, – це землі житлової і громадської забудови, так як і всієї землі, яка знаходиться в центрі міста і на якій розташовані навіть пам'ятки архітектури національного значення.

Мова не йде про будівництво на місці Кадетського корпусу багатоповерхівки, говорять в управлінні земельних ресурсів. Натомість це рішення – перший крок процесу консервації будівлі архітектурної пам'ятки.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Прийнято рішення про затвердження розподілу земельної ділянки. Заключаємо договір, передаємо його на управління, заклали кошти і вже розпочинаємо проектні роботи.

Після того, як буде готовий проект, розпочнеться капітальний ремонт даху цієї будівлі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію