42 проекти стали переможцями обласного «Бюджету участі»

Найбільш активно себе проявили жителі Гадяцького та Решетилівського районів. За умовами партиципаторного бюджетування частину коштів на реалізацію проектів-переможців дасть область, частину – органи влади на місцях. На першому регіональному форумі «Бюджет участі Полтавської області: здобутки та нові виклики» підбивали підсумки цього масштабного проекту.

Валерій Іщенко із Хорольського району. Невдовзі на території сільської ради, яку він очолює, з'явиться нова зона відпочинку.

Валерій Іщенко, голова Штомпелівської сільської ради (Хорол.р-н)

- Це облаштування паркової зони відпочинку, це лавочки, це закупівля декоративних дерев, це урни.

Реалізувати задумане Штомпелівській сільській раді допоможе «Бюджет участі».

Валерій Іщенко, голова Штомпелівської сільської ради (Хорол.р-н)

- Дізнавшись про цей проект, ми одразу вирішили взяти у ньому участь, тому що проект дійсно гарний – співфінансування 50/50. 50 тисяч з обласного бюджету залучення коштів безпосередньо в громаду – це, я вважаю, дуже добре.

Підсумки першого досвіду впровадження проекту «Бюджет участі» цього дня обговорюють на регіональному форумі.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Наш бюджет – один із найуспішніших, тому що, по-перше, немає аналогів реалізації по інших областях. І навіть у Східній Європі лише одиниці воєводств Польщі взяли відповідальність, щоб реалізувати цей проект саме в рамках регіону.

Громади та райони Полтавщини були напрочуд активними. Загалом ідеї щодо розвитку своїх територій в рамках «Бюджету участі» подали 217 осіб. За їхні проекти з 14 по 30 вересня голосували. Свою підтримку тій чи іншій ідеї в електронному та паперовому вигляді висловили більше ніж 54 з половиною тисяч осіб. 42 проекти стали переможцями. Серед них – і спортивний майданчик у Петрівсько-Роменській школі Гадяцького району.

Світлана Білик, директор Петрівсько-Роменської ЗОШ (Гадяцький р-н)

- Сьогодення вимагає того, щоб наша дитина мала можливість займатися спортом, і мати ті можливості, які є у містах. І я дуже рада, що цю підтримку отримала від громадськості, від батьків, і наш проект виграв.

Кошти на реалізацію проектів-переможців будуть виділятися навесні поточного року. Це стосується і обласного, і місцевих бюджетів.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- 2 млн з обласного, 2 млн – з місцевих, і тоді вже піде реалізація. Така система і така методологія реалізації програм «Бюджету участі» на 18-ий рік. Можливо, вона буде змінена на 19-ий рік, тому що ми зараз збільшуємо фінансування проектів. Обласна рада пропонує зі свого бюджету виділяти вже 100 тисяч гривень, а не 50. І 50 – із місцевих.

В рамках роботи першого регіонального форуму його учасники разом із експертами та провідними менеджерами визначили проблемні моменти у реалізації проектів та окреслили плани на майбутнє.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію