Цікава, проте небезпечна

За даними ЮНЕСКО, за 5 років у світі загинуло 530 журналістів. Щодня готуючи гучні та скандальні матеріали, борячись за висвітлення проблем у своїх виданнях, на працівників ЗМІ чекає ймовірна небезпека. Аби навчити медійників постояти за себе, для полтавських представників ЗМІ провели тренінг «Самооборона для журналістів». 

Марія Лісніченко, журналіст

- Саме зараз у Головному управлінні Національної поліції міста проводять спеціальні навчання для журналістів – вчать їх самообороні.

Як захистити свої професійні права чи відбити фізичну атаку, журналістам пояснили та показали наглядно під час тренінгу. Практичний семінар-тренінг «Самооборона для журналістів» проводиться вже не вперше. Ініціаторами такого навчання виступила Національна спілка журналістів та Національна поліція.

Ігор Лядський, журналіст, один з авторів ідеї тренінга

- Дуже приємне втілення цієї задумки, як Національна поліція та Національна спілка журналістів серйозно віднеслися до цієї ідеї. Спочатку у мене просто народилася ідея щодо того, що багато журналістів, вони страждають від якихось негативних наслідків, саме тому що не знають, як не допустити цих наслідків, вони виявляються непідготовленими до якихось ситуацій.

Ігор Лядський додає: якщо охоронні структури та поліція регулярно тренуються, то журналісти більш вразливі у фізичному сенсі. Через це медійник запропонував влаштувати навчання рукопашному бою та показати представникам ЗМІ, як захисти себе від нападника. Радо сприйнявши таку пропозицію, в поліції вирішили розширити рамки семінару, додавши до нього юридичну складову. Серед «вчителів» з самооборони – лектори юридичного університету, інструктори-практики спецпідрозділу поліції та навіть представники місії ОБСЄ.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській обл.

- Порадившись із керівництвом ГУ НП, було подано ідею керівництва – розширити цей формат і запросити сюди відповідних фахівців: юристів, науковців, які можуть в стислому і доступному форматі донести елементарні якісь знання, роз'яснення по всім процесуальним нюансам, які відбуваються внаслідок правопорушень проти журналістів.

Навчитися самообороні, як юридичній, так і фізичній, Національна поліція запросила усіх представників мас-медіа Полтавщини. Серед гостей та бажаючих дізнатися більше – і Лілія Сологуб.

Лілія Сологуб, журналістка

- Інколи буває таке, що не виходить зняти матеріал так, як це треба зняти, і ось тут знання про свої права, уміння, ці знання, я наголошую, вчасно та правильно використати, допоможе зняти дійсно хороший матеріал, і найголовніше – зберегти своє життя, адже життя людини – це найбільша цінність, і у різних ситуаціях, коли є загроза цьому життю, необхідно діяти дуже швидко.

Кожен з гостей заходу підтвердив, що подібні заходи справді необхідні. Керівництво ж Національної поліції запевнило, що подібні зустрічі стануть традиційними і проводитимуться й надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію