29 років минуло після війни в Афганістані

Не могли оминути цю дату й в Полтаві. Крім покладання квітів до пам'ятника «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані», за сумлінну службу, мужність і патріотизм учасники бойових дій Афганської війни або їх рідні отримали подяки, грамоти та грошові винагороди. А четверо учасників бойових дій, інвалідів війни отримали одноразову матеріальну допомогу у сумі 20 тисяч гривень кожному.

29 років тому війська колишнього СРСР вивели з Республіки Афганістан. Попри значний час, який минув, ці події надовго закарбувалися у серцях і душах людей. 

Олександр Левчук, голова Полтавської районної спілки ветеранів Афганістану

- Поступово стирається якась і біль тих солдатських буднів, тієї війни. Але біль втрат і тих буднів, мабуть, ніколи не зітреться і залишиться в наших душах.

А сьогодні до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам прийшли всі, кому не байдужі події війни. Тут і матері, і дружини і діти героїв. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- На превеликий жаль, загинуло дуже-дуже багато українців. І сьогодні в черговий раз ми вшановуємо пам'ять тих хлопців, які виконували в той час свій інтернаціональний обов'язок. Сьогодні від територіальної громади я хочу висловити подяку тим батькам, які ще живі, загиблих хлопців, я хочу висловити подяку дружинам, дітям, які залишилися без батьків і без своїх чоловіків.

Учасники бойових дій впевнені: на війні важливі не лише кількість зброї та людей, а й взаємна підтримка. 

Іван Петренко, учасник бойових дій в Афганістані 

- Адже тільки згуртувавшись разом, коли у військовому колективі дружба і підтримка, такий підрозділ, такий колектив завжди отримує перемогу. Будучи в Афганістані, ми це неодноразово відчули, що якщо між військовослужбовцями є згуртованість, то вони завжди виконають всі поставлені задачі. 

Голова ГО «Учасники бойових дій Шевченківського району» Володимир Корнійчук потрапив на війну у вісімнадцятирічному віці. Чоловік згадує ті події. 

Володимир Корнійчук, голова ГО «Учасники бойових дій Шевченківського району м.Полтави»

- Коли ще нас тренували в Радянському Союзі, то до Афганістану. Але ми вже знали, що будемо в Афганістані, у Туркменії у нас підготовка була. А після, у лютому, нас літаком доставили в Афганістан.

Цього дня двоє полтавців-учасників бойових дій в Афганістані отримали сертифікати на житло. Віктор Каралаш – один із них.

Віктор Каралаш, отримав квартиру

- 19 років майже, як я призвався служити в армію. 2,5 роки (прослужив) з жовтня 1981 року по лютий 1984.

18 років на черзі – і такий довгоочікуваний подарунок.

За сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав герої або їх рідні отримали подяки й грамоти та грошові винагороди.

Цього дня міський голова вручив і 5 сертифікатів на 300 тисяч матерям та вдовам загиблих.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію