У Полтаві в нічний час освітлюватимуть пішохідні переходи

Про це йшлося на засіданні комісії з питань містобудування. Крім цього питання депутати розглянули проект рішення щодо тарифів у громадському транспорті та внесення змін до міських програм.

Засідання комісії з питань містобудування у Полтавській міській раді розпочинають із транспортних питань. Розглядають проект рішення одного з депутатів щодо встановлення тарифів на перевезення громадян. Фахівці обґрунтовують грудневе підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Полтави. 

Людмила Ванькова, начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін Полтавського МВК

- На сьогоднішній день вартість паливно-мастильних матеріалів піднялася на 40%, газу – також, вартість електроенергії піднялася у три рази і вартість мінімальної заробітної плати, всі ми знаємо, також піднялася в три рази в порівнянні із тими тарифами, які були закладені у ці складові у 15 році.

До того ж, здорожчали запасні частини до транспортних засобів. Тож, відповідно до індексу цін по всій Україні, кажуть фахівці, тариф в автобусах має бути 5 грн 40 коп. Серед інших питань порядку денного засідання – розміщення паркувальних майданчиків у мікрорайонах «Сади» та «Левада».

Микола Шевельов, начальник управління з питань містобудування та архітектури Полтавського МВК

- Ці майданчики будуть організовані комунальним підприємством «Полтавасервіс» Полтавської міської ради, матимуть охорону і забезпечать мешканцям надійне зберігання їхніх транспортних засобів. По вулиці Героїв Сталінграду з використанням існуючого заасфальтованого майданчика та у мікрорайоні «Левада» поруч із існуючою стоянкою «Полтавасервісу».

Підготували депутати і проект рішення щодо освітлення пішохідних переходів у місті в нічний час.

Олег Бєлоножко, голова комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства

- В нічний час буде спеціалізоване освітлення, спеціалізована панорама, яка буде у всіх спектрах світла. Людина буде, коли вона ще не зайшла на перехід, а її вже буде видно для водіїв з відстані 50-100 метрів. Це не такий великий фінансовий тягар для міста. Буде освітлено більше 100 пішохідних переходів. Кошторис десь біля 500 тисяч.

На засіданні також розглянули внесення змін до низки міських програм.

Стрічка новин