«Білим по білому» – виставка унікальних вишивань Ніни Іпатій

Володарка Ордену Княгині Ольги з Решетилівки успадкувала свій талант від бабусі, а цього дня дарує його полтавцям. Геометрично-рослинні орнаменти представлені у літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського.

Заслужений майстер народної творчості України, кавалер Ордена княгині Ольги та майстриня у кількох поколіннях – все це про Ніну Іпатій. Жінка народилася у Чутівському районі, але як майстер народної творчості сформувалася у Решетилівці. Сьогодні Ніна Іпатій прославляє культуру унікальної полтавської вишивки по всій Україні.

Євгенія Стороха, провідний наук.співробітник Полтавського літературно-меморіального музею ім.І.Котляревського

- В першу чергу вона художник, вона мислить образами, абсолютно самостійними. По-друге, вона майстер рівня, ну знаєте, як той, що створює шедеври. І на мою думку, це моє глибоке переконання, сьогодні виставлені і презентуються виключно шедеври української народної творчості.

До свята Стрітення Господнього майстриня підготувала 22 свої роботи, аби продемонструвати їх полтавському поціновувачу.

Ніна Іпатій, майстриня

- Це з моєї колекції (роботи). Перед цим була моя ювілейна виставка у Києві, у музеї Гончара. Там було представлено до 60-ти робіт. Так як тут зал маленький, камерний, тут ми зробили менше.

Роботи для виставки обиралися найкращі, ті, які зможуть передати усю багатогранність таланту вишивальниці. Різні за стилістикою та періодом створення, чоловічі та жіночі предмети одягу й рушники. Усі об'єднані унікальним видом шиття – білим по білому. Натхнення та сюжети для своїх робіт, говорить художниця, вона шукає у природи.

Ніна Іпатій, майстриня

- Надихає спілкування із природою. Якщо я іду, милуюсь чимось, мене просто привабила там як цвіте калина, чи як виноград в'ється, чи цвітуть каштани... От дивлюся на все це, зразу запам'ятовується і хочеться його зробити у своєму творі.

Завітати на виставку робіт майстрині до літературно-меморіального музею Івана Котляревського співробітники останнього пропонують упродовж місяця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію