Обласні депутати розглянули питання паливно-енергетичного комплексу

Профільна комісія обговорила низку звернень від державних служб щодо погоджень спеціальних дозволів

Засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу цього разу проводять не у стінах обласної ради, а в прес-центрі Міського будинку культури. На розгляді депутатів – 6 питань. Серед них – і звернення Головного управління ДСНС України в Полтавській області щодо утримання ПАТ «Укрнафта» професійних пожежних частин. Наприкінці 2017 року закінчилися договори з обслуговування цих об'єктів підрозділами ДСНС.

Олег Горбенко, перший заступник начальника ГУ ДСНС в Полтавській області

- Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій вдалося до крайніх мір: з 1 січня 2018 року припинило охорону газопереробного заводу селища Качаново. На сьогоднішній день ситуація виправлена, усі договори узгоджені і знаходяться зараз на підписі.

Їхнє звернення погоджують. Так само позитивно депутати вирішують і питання від «Хорольського заводу дитячих продуктів харчування» у частині спеціального дозволу на видобування питних підземних вод. А от звернення Держслужби геології та надр України про погодження спеціального дозволу «Укргазвидобуванню» на видобуток природного газу та інших корисних копалин Тимофіївського родовища викликає жваве обговорення присутніх.

Олександр Кобеза, директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування»

- Об'єми видобутку газу за рахунок буріння на цій площі будуть збільшені. Це раз. За рахунок дренування, і оскільки це родовище вже вивчене, ми знаємо, які це будуть об'єми видобутку газу річні. І що ми втрачаємо, не маючи дозволу на експлуатацію і збільшення фонду свердловин на даному родовищі: рентних платежів на рік ми втрачаємо 1 млрд 164 млн гривень.

А згідно з законом 3038, продовжує Олександр Кобеза, у цьому випадку область недоотримає 32 млн гривень, стільки ж - район, а місцевий бюджет - 16 млн. Проте у депутатів з екологічної комісії виникають питання щодо шкоди, яку діяльність підприємства може нанести навколишньому середовищу та інфраструктурі району.

Ігор Горжій, голова екологічної комісії Полтавської ОР

- Ситуація те, що ми зробили для громад, і громади будуть отримувати хтось 5 млн, хтось 10 - це все добре. Але в нас немає на сьогоднішній день механізму, хто ж все-таки прибере за собою те, що було зроблено?

Ігор Горжій повідомив, що він підготував проект рішення сесії обласної ради про відмову у погодженні надання ПАТ «Укргазвидобування» відповідного дозволу на видобування вуглеводнів Тимофіївського родовища.

Стрічка новин