Новий «молочний» стандарт на Полтавщині: без молока від населення та створення сільських кооперативів

Новий «молочний» стандарт на Полтавщині: без молока від населення та створення сільських кооперативів

Про такі впровадження говорили у Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА під час круглого столу. 

Молочні реформації наберуть сили із 1 липня, коли молоко «від населення» переробники більше не купуватимуть. Це пов’язано із впровадженням нового Державного стандарту України 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови».  Згідно із ним Україна стає на шлях впровадження європейських санітарно-гігієнічних стандартів в процесі переробки молока.

Тобто, незабаром буде лише 3 сорти молока для харчової промисловості: екстра, вищий і перший. Відтак молоко другого ґатунку, яке сьогодні переважно надходить від населення, переробники закуповувати не зможуть.

«Більшість селян заробляють на життя тим, що здають молоко. Тому через необхідність впровадження нового Державного стандарту вони можуть втратити єдиний заробіток. Ми не повинні цього допустити,» — наголосив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

Основними відмінностями між ґатунками молока є загальна бактеріальна забрудненість, кількість соматичних клітин та кислотність молока. Відтак, екстра ґатунок має мати загальну бактеріальну забрудненість до 100 тис./см3, вищий ґатунок — до 300 тис./см3, перший ґатунок — до 500 тис./см3, другого сорту — до 3000 тис./см3. Щоб не залишитися без заробітку, дрібним молочним виробникам потрібно терміново підвищувати якість продукції. Тобто, покращити фізико-хімічні та мікробіологічні показники.

«Цього можна досягти шляхом безконтактного доїння корів та охолодження молока. Зокрема, якщо одразу після доїння охолодити молоко до 5 градусів Цельсія, то це призупинить розвиток бактерій та дозволить протягом доби переробити молоко,» - додав Сергій Фролов.

Чи не єдиний вихід із ситуації для селян – створення молочних кооперативів, тобто об’єднання власників корів для спільної заготівлі та збуту молока. Їх на Полтавщині нині дев’ять.

У підсумку посадовці зазначили, що якість молока впливає на здоров’я дітей.

«Тенденція захворюваності показує, що у школах 62% дітей звільнені від уроків фізичного виховання. А це питання якісного, збалансованого та повноцінного харчування. Полтавщина вирощує і виробляє якісну продукцію, яка відповідає всім європейським стандартам. Наша задача, щоб цю продукцію отримали діти на столах шкільних їдалень. Добре, що Департамент розробив дорожні карти, на яких показано етапи виробництва молока та реалізації молочної продукції,» - прокоментував голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко. 

Нагадаємо, ПОЛТАВСЬКИМ ШКОЛЯРАМ 1-4 КЛАСІВ У ЇДАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКОВО ДАВАТИМУТЬ МОЛОКО

Стрічка новин