На Полтавщині зберігається тенденція до зменшення рівня злочинності в регіоні

Про це на прес-конференції повідомили представники обласної прокуратури. Під час зустрічі із журналістами останні підбили підсумки своєї роботи за 2017 рік.

У Прокуратурі Полтавської області звітують про основні напрямки своєї діяльності у 2017 році.

Микола Кармазін, прокурор Полтавської області

- У минулому році спостерігалася тенденція до зниження взагалі рівня злочинності і окремих його кваліфікованих видів. Спостерігається зменшення умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, грабежів, незаконних заволодінь транспортними засобами.

Правоохоронці області знешкодили 10 організованих злочинних груп, обвинувальні акти у цих кримінальних провадженнях направлені до суду. Процесуальне керівництво прокурорами області торік здійснювалося у більш ніж 73 тисячах кримінальних проваджень. 5 тисяч осіб притягнули до кримінальної відповідальності.

Олександр Легеньковський, перший заступник прокурора Полтавської області

- За ініціативою прокурора переглянуті вироки стосовно 102 осіб засуджених із 115, стосовно 32 осіб ухвалені нові вироки з виправленням судових помилок при призначенні покарання, а також призначення більш суворого покарання обвинуваченим у вчиненні тяжких злочинів.

Окрема частина роботи органів прокуратури – протидія корупції. 

Олег Плескач, заступник прокурора Полтавської області

- До суду скероване 41 кримінальне правопорушення про корупційні злочини: 20 – у бюджетній сфері, 12 – щодо земельних правовідносин. Відшкодовано майже 3 млн збитків, завданих інтересам держави та територіальних громад.

У 2017 році прокурори пред'явили позовів на загальну суму 365 млн гривень. Судами задоволено 286 позовів на 195 млн гривень, з яких реально виконано на понад 130 млн.

Олександр Савенко, заступник прокурора Полтавської області

- Основним із напрямків захисту інтересів держави є повернення у державну власність незаконно набутої землі, яка є дійсно основним багатством держави. Заходами прокурорського реагування через розгляд судових інстанцій повернуто державі понад 2 тисячі гектарів землі. До цього складу входять і родючі сільськогосподарські землі, протиправно видані різним фіктивним фермерам в обхід аукціону.

Забезпечили прокурори торік процесуальне керівництво у понад 250 кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх. До судів направили 115 обвинувальних актів.

Стрічка новин