Полтавці підтримують волонтерів та учасників АТО, натомість негативно ставляться до Президента та парламенту

У місті презентували результати першого комплексного соціологічного дослідження, яке провели у Центрі громадського моніторингу «Погляд».  Майже півтори тисячі полтавців та мешканців району в його рамках висловилися про ставлення до громадсько-політичних інституцій, проблеми міста, свої політичні вподобання.

Наприкінці грудня Центр громадського моніторингу «Погляд» анонсував проведення у місті першого комплексного соціологічного дослідження. Вивчення громадської думки серед мешканців Полтави та Полтавського району пройшло успішно.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Ми просили їх оцінити рівень довіри до інститутів влади, до центральної влади, до місцевої влади, як вони оцінюють їх роботу, які вони проблеми бачать в першу чергу, які вони для себе визначили, як головні, як вони оцінюють діяльність тих чи інших політиків, взагалі оцінку ситуації та життя, в якому вони зараз живуть.

Із проведенням дослідження громадській організації допомогли науковці Національного педагогічного університету ім.Драгоманова. Соціологи опитали загалом 1000 мешканців міста та 410 жителів Полтавського району. Вибіркова сукупність є репрезентативною для цих населених пунктів. Рівень похибки для міста склав 2,9%, для району – 4,6%. За допомогою стандартизованого особистого інтерв'ю вивчалися соціальні настрої та соціально-політичні проблеми, які хвилюють респондентів.

Сергій Штепа, соціолог

- Спочатку ми зробили кількісне дослідження, але його результати досить суттєво відрізнялися від того, що ми бачили в інших регіонах України. І тому для того, щоб зрозуміти, а чому саме полтавці виділяють такі проблеми, чому саме наголошують на таких пріоритетах, ми, власне кажучи, провели вже в січні місяці серію із чотирьох фокус-груп тут, на базі центру «Погляд».

Проблеми, які є спільними для всіх регіонів України, – вірогідність поширення бойових дій на всій території держави, інфляція та зростання цін. А от для полтавців нагальною є занедбаність міста, руйнування архітектурних пам'яток тощо.

Сергій Штепа, соціолог

- Це проблеми інфраструктури. Особливо ті жителі, які були з Садів-2, вони не задоволені тим, що не те, що в Полтаві немає трамваїв, та навіть тролейбуси, які їм обіцяли, не провели. Це – ті ж самі дороги.

Серед позитивів у місті – ремонти у навчальних закладах, лікарнях, дитячих садочках. Відтак, кажуть експерти, і до полтавської влади ставлення опитаних респондентів неоднозначне.

«Ставлення до міської влади поділилося майже навпіл: трохи більше 40% негативно ставиться до міської влади в Полтаві. У той же час близько 39% підтримують. Тобто, соціологічною мовою, «думки розділилися».

Серед суспільно-політичних інституцій полтавці позитивно оцінюють волонтерів, учасників АТО, громадських активістів та церкву. Негативно – парламент, Президента та Уряд.

Загалом на основі результатів проведеного дослідження, кажуть у громадській організації «Погляд», разом із експертами будуть напрацьовані рекомендації, як вирішити ті чи інші проблеми. Така форма співпраці влади та громадськості реалізовуватиметься як на місцевому, так і на державному рівнях. А у формі законодавчих ініціатив через одного із фундаторів ВО «Погляд» Наталію Веселову ці пропозиції будуть направлені до центральних органів законодавчої та виконавчої влади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію