70 років виповнилося відомому українському письменнику Богдану Жолдаку

У його творчому здобутку – сценарії фільмів, оповідання та книги. Про родину, друзів, які вплинули на творчість, та кінодраматургію напередодні говорили в обласній бібліотеці.

Свій ювілей відзначає одна з видатних постатей сучасної української літератури Богдан Жолдак. Хлопець, який виріс у творчій родині письменника та поетеси, ніяк не міг стати кимось, окрім талановитого прозаїка. Згадували творчий шлях Богдана Жолдака в обласній бібліотеці.

Марія Полякова-Лагода, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Захід присвячений 70-ій річниці з Дня народження українського прозаїка, сценариста, драматурга, журналіста, нашого сучасника Богдана Жолдака. Сьогодні присутні читачі, користувачі нашої бібліотеки, студенти Полтавського геологорозвідувального технікуму.

За 70 років автор встиг спробувати себе у багатьох жанрах та стилях літератури. Відомий своїми фільмами, оповіданнями та книгами, проте, не забув він і про маленьких читачів.

Інна Загребельна, гол.бібліотекар відділу мистецтв ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Він написав багато дитячих книжок. І я думаю, його можна вважати дитячим, я впевнена, він напише ще не одну книжку. У фондах нашої дитячої бібліотеки є його книжка «Капосні капці». Так от, вона дуже цікава, це, мабуть, продовження твору Івана Франка відомого – «Абу-Касимові капці», але ж вийшов такий у Жолдака самодостатній твір.

Основна аудиторія читачів Богдана Жолдака – молодь. Причина такої популярності, кажуть працівники книгозбірні, – у влучних і часто сатиричних виразах. Рядки з книг швидко розходяться на цитати.

Марія Полякова-Лагода, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Письменник дійсно неординарний, особливий, він належить до «Нової хвилі» української літератури. Його називають батьком чорного гумору.

З часом лише писати чоловіку здалося замало, після 30-ти Богдан Жолдак дебютував як драматург у Київському театрі Івана Франка.

Інна Загребельна, гол.бібліотекар відділу мистецтв ПОУНБ ім.І.Котляревського

- Мене дивує той факт, що він 7 разів вступав на режисуру, як ви знаєте, і у нашому Київському інституті Карпенка-Карого, і у Московський інститут. Його відкинули, жодного разу його не прийняли. Отож він не отримав професії кінорежисера, а міг би стати, і, певно, досить непоганим режисером.

Зараз же Богдан Жолдак – перший, хто створив курс кінодраматургії у Національному університеті театру, кіно і телебачення, де і працює старшим викладачем.

Стрічка новин