У міському будинку культури вітали воїнів-інтернаціоналістів

Напередодні 29-ої річниці виведення військ з Афганістану у залі міського будинку культури зібралися ветерани тієї війни. Зустріч з бойовими побратимами, концертну програму, вітання від представників міської влади та згадки про тих, хто не повернувся додому з Афганської війни, бачили й чули наші журналісти.

Сумний та водночас веселий день. З нагоди 29-ої річниці з дня виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан міська влада вже традиційно запросила ветеранів тієї війни до міського будинку культури. Зал застиг у хвилині мовчання, згадуючи тих, хто не повернувся додому. Проте, кажуть військові, є у цьому вечорі і дещо веселе, – зустрічі з друзями.

Анатолій Матвієнко, ветеран Афганської війни

- Це для нас завжди свято, свято у тому плані, що ми збираємся не тільки, щоб пом'янути наших побратимів, відсвяткувати той день, коли ми вийшли з Афганістану, але також зустрітися з тими знайомими, з нашими друзями, з якими ми, буває, і рік не бачимся.

Анатолій говорить: служив сапером у 271 окремому батальйоні, що базувався тоді у місті Баграмі.

Анатолій Матвієнко, ветеран Афганської війни

- Я самий молодий «афганець», мабуть, не тільки у Полтавському районі, а, мабуть, і в Полтавській області. Мені довелося служити вже на вивід, я виходив із Афганістану якраз у 89-ому році. Так що мені довелося ще й трошки дослужити у Союзі, як тоді говорили.

Серед гостей заходу – і Віталій Стражник. Чоловік служив в Афганістані з 1983 по 85 роки, але найстрашнішим, згадує, був 1984-ий. Саме тоді, говорить чоловік, втрат було найбільше. Згадується війна і спекою, вологістю та інфекціями. Та, незважаючи на це, Віталію є чим пишатися.

Віталій Стражник, підполковник у відставці

- За час служби там, в Афганістані, за два роки там у мене, що дуже добре, не було загиблих, тільки четверо поранених, і 9 чоловік всього хворіло на гепатит, за два роки. Так я повернув усіх солдатів додому, як кажуть, матерям.

Цього дня вітали воїнів і представники міської влади. Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач зі сцени подякувала захисникам за їхній інтернаціональний обов'язок та підтримку ветеранів АТО. Особливу увагу, зазначила вона, міська влада звертає на організацію Спілки ветеранів Афганістану.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Вони дуже багато роблять як для своїх однополчан, як для матерів, як для сімей тих, хто загинули, і хто є і має статус «афганця», так і для патріотичного виховання, так і для приведення у належний стан, скажімо, місць, які пов'язані із долями героїв афганців.

За ініціативи міського голови Олександра Мамая, йшлося на урочистостях,  на сесії планується виділити з бюджету кошти для допомоги матерям, діти яких загинули під час військових дій, – по 300 тисяч на родину. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію