Щорічно 13-го лютого світова спільнота відзначає День презерватива

Єдиного засобу контрацепції, що захищає не лише від небажаної вагітності, а й від захворювань, які передаються статевим шляхом. 2000 презервативів та безліч інформаційних буклетів від волонтерів цього дня отримали полтавці з нагоди Дня «гумових захисників».

Марія Лісніченко, журналіст

- Напередодні 14-го лютого, Дня усіх закоханих, своє професійне свято відзначає той, хто прагне захищати людей.

Саме 13-го лютого весь світ відзначає Міжнародний день презерватива. Цього дня і в Полтаві просто у центрі міста свою роботу розгорнули волонтери. Говорять: їх основна мета – закликати полтавців слідкувати за своїм сексуальним здоров'ям. Соціальні працівники благодійної організації «Світло надії» наголошують: такі акції необхідні.

Денис Пусан, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Ми проводимо п'яту акцію у Полтаві. Люди із задоволенням беруть участь у цих акціях, йдуть на контакт.

Особливу увагу молоді, дорослих та навіть дітей привертає Кондомен. Саме навколо цього учасника акції – весь час ажіотаж: селфі, жарти та ще більше інформації про «винуватця свята». Саме на прикладі таких яскравих персонажів організатори доводять, що говорити про контрацепцію не соромно, а для здорового життя – й необхідно.

Кондомен, закликає полтавців користуватися презервативами

- Сьогодні акція «День презерватива», і ми безкоштовно роздаємо презервативи людям, щоб вони могли ними користуватися. Ця акція для просвітництва людей, для безпечного сексу у нашому світі, адже це дуже важливо.

Усього за кілька годин акції волонтери безкоштовно роздали більше двох тисяч презервативів та розповіли сотням молодих людей, які гуляли у центрі міста, більше про безпечний секс. Волонтери додають: реакція полтавців на акцію – різна.

Анна Прокопенко, волонтер

- Реакція людей є досить така незвична, бо кожного дня по вулиці так не бігають і щось тобі не розповідають. І виходить, що люди деякі, в особливості молоді люди, вони приймають таке, вони підтримують, а вже люди старшого віку просто посміхаються і говорять, що це вже як би трохи їм недоречно.

Анна впевнена: такий формат проведення вуличної акції вдалий і ефективний. Традиційні основні гасла Дня презерватива – кохання має бути захищеним, або кілька міліметрів гуми можуть врятувати ваше життя.

Стрічка новин