900 тисяч гривень на рік коштує існування ландшафтного парку «Диканський»

Хто повинен фінансувати його – область чи район – намагалися з'ясувати під час засідання постійної комісії з питань екології. Район відмовляється, бо немає коштів, а область погоджується надавати фінанси лише за умов співфінансування.

У 2013 році регіональний ландшафтний парк «Диканський» фінансувався за рахунок районного бюджету. У наступному ж, 2014, принцип фінансування змінили. 

Станіслав Муха, голова Диканської районної ради 

- З 14 року була запроваджена практика, що надавалося співфінансування з обласним бюджетом. А 16 березня 2017 року рішенням районної ради було прийнято рішення про припинення фінансування дирекції ландшафтного парку.

За словами голови районної ради Станіслава Мухи, район фінансувати «Диканський» парк сам не може. 

Станіслав Муха, голова Диканської районної ради 

- У зв'язку з тим, що бюджетний кодекс екологічних відрахувань на районний рівень не надає кошти. Такі кошти є на рівні сільських бюджетів і на рівні обласного бюджету.

Цей парк було створено у 1994 році за рішенням Полтавської обласної ради. До його складу входять 7 природоохоронних об'єктів, серед яких: Бузковий гай, Кочубеївські дуби та Парасоцький ліс.

Ірина Черкаська, директор регіонального ландшафтного парку «Диканський»

- Сьогодні на рік близько 900 тисяч потрібно, щоб парк функціонував, діяв. Плани дуже величезні, і це дуже мінімальне, те, що 900 тисяч, те, що мінімум нам треба.

Представники комісії вважають, що регіональний ландшафтний парк «Диканський» – важлива пам'ятка, але хто її буде фінансувати? Голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради Ігор Горжій зазначає: з обласного бюджету на цей парк у 2017 році виділили 500 тисяч гривень. А от повністю на себе взяти фінансування область не може. 

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- І дивіться, ми знаємо, що таке «Бузковий гай». Це ж родзинка Полтавщини, де потрібно безпосередньо Диканьці виділяти туди кошти, але вони теж відмовляються від фінансування.

Представники Диканського району у свою чергу наполягають: коштів – немає.

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- Як це немає? Ну як це немає. Якщо колишні кошти там залишаються, ті, що безпосередньо їм залишаються: як це немає? А вони упорядковують знаєте що? Кладовище вони упорядковують з екологічного фонду. В які це «ворота лізе»?

Питання викликало активне обговорення, але члени комісії наполягали на своєму: утримання парку має здійснюватися шляхом співфінансування бюджетів, обласного та місцевого. Область не зможе покрити всі витрати.

Стрічка новин