73 мільйона – для агропромисловості області

Таку суму виділять з обласного та місцевих бюджетів цьогоріч на забезпечення підтримки програм для аграріїв. На сьогодні реалізовано та знаходяться на завершальній стадії реалізації 20 проектів, вартість яких – майже 50 млн гривень. Про це говорили депутати під час засідання комісії з аграрної політики та земельних відносин.

Яким буде розвиток сільського господарства та агропромислового комплексу у 2018 році, намагалися спланувати під час засідання комісії з аграрних питань.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА

- Загальний обсяг фінансових ресурсів, передбачений для програм до 2020 року, складає 73 мільйона, в тому числі 40,7 мільйона – це обласний бюджет – 50,5%, і 32,5 мільйона – це місцеві бюджети – це 44,5 %.

За словами Сергія Фролова, у 2017 році суму, яка виділялася на цю сферу, використали не повністю. «Вільними» залишилося майже 800 тисяч гривень. Що буде цьогоріч – прогнозувати зарано. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА

- На сьогоднішній день реалізовано та знаходяться на завершальній стадії реалізації власне 20 проектів. На суму 49,3 млн гривень. Якщо говорити, що це за проекти, то що стосуються сільського господарства, то це створення мережі міні-ферм.

Але ці міні-ферми повинні бути за зразком європейських стандартів, лише за таких умов виробництво буде ефективним, говорять фахівці.

Директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко вважає: на Полтавщині варто краще розвинути аграрний сектор і фермерство. Тому саме на це робитимуть ставку у 2018-2020 роках.

Стрічка новин