Депутати скоро сядуть за парти

Це тому, що у березні 2018 року стартує «Школа місцевого самоврядування», де вони будуть вчителями для молоді та представників громад на місцях. У школі навчатимуть від азів до профільних знань, і саме там можна буде дізнатися: чим відрізняється обласна рада від місцевої та чим займаються ті чи інші представники влади. Перший етап навчання триватиме до травня 2020 року.

Чим займаються депутати на місцях та як розрізняти обласну раду і адміністрацію? Ці та багато інших питань пояснять на «уроках» школи місцевого самоврядування. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради, голова Асоціації органів місцевого самоврядування

- Ми зрозуміли, що хлопці та дівчата зовсім не розуміють різниці між обл.радою та облдержадміністрацією. Між виконавчою та представницькою гілкою влади. І, таким чином, виникла ідея реалізувати проект «Школа місцевого самоврядування».

Важливо, щоб крім молоді в цих питання розбиралися і представники влади на місцях. 

Володимир Микійчук, виконавчий директор Полт.обл. Асоціації органів місцевого самоврядування

- Крім молоді, ми будемо навчати так же спеціалістів та представників органів місцевого самоврядування. Це і депутатів місцевих рад, це і ОТГ. Ви знаєте, що сьогодні статистика показує, що населення не знає, чим займається влада, чим займається місцеве самоврядування.

За партами опиняться і депутати, адже в першу чергу вони виступлять у ролі «вчителів». 

Володимир Микійчук, виконавчий директор Полт.обл. Асоціації органів місцевого самоврядування

- Ми будемо збирати депутатів, окремо їх навчати, згідно з програмою, потім ці депутати уже будуть йти в школу, технікум, коледж і там читати лекції про місцеве самоврядування.

На презентацію школи завітали представники з усієї Полтавської області та методисти ПОІППО. 

Валентина Шпорт, директор Кобеляцького навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради

- Наразі це питання є актуальним, тому що з самоврядуванням ми часто стикаємося, воно поширене як у гілках державного спрямування, так і учнівське самоврядування є невіддільною частиною цього питання.

Школа розпочне діяльність у березні 2018 року і перший етап навчання триватиме до травня 2020 року. «Школа місцевого самоврядування» буде багаторівневою: від азів до самоврядування. Їх будуть викладати як учням-старшокласникам, так проведуть і професійні тренінги для депутатів.

Стрічка новин