Які соціальні гарантії цьогоріч можуть отримати учасники АТО?

Саме це питання обговорювали під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я. Крім стоматологічної допомоги, на яку цьогоріч з обласного бюджету виділили майже 2 млн гривень, учасники АТО матимуть пільги на житлово-комунальні послуги та оздоровлення в санаторіях Полтавщини. 

Для реабілітації учасників АТО в обласному бюджеті є цілий ряд соціальних програм.

За словами директора Департаменту соціального захисту Людмили Корнієнко, на Полтавщині майже 11 тисяч учасників бових дій взято на облік, із яких 240 – інваліди війни. Державні та соціальні гарантії для цих осіб в області виконують в повному обсязі. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- Першою б такою пільгою я б назвала на житлово-комунальні послуги. Інваліди війни 100%, в межах соціальних норм учасників бойових дій – 75%. Сім'ї загиблих – 55% за державною програмою і 50% у нас – за місцевими програмами.

Крім того, є можливість отримати оздоровлення у санаторіях Полтавщини. При цьому учасник бойових дій сам обирає санаторний заклад. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА

- А ми зобов'язані укласти тристоронню угоду, і учасник бойових дій уже на підставі такої угоди проводить оздоровлення. В минулому році згідно з державною програмою оздоровлення одержали 353 учасника бойових дій.

Учасники АТО можуть отримати допомогу і в госпіталях ветеранів війни. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- В нас є госпіталі ветеранів війни, ви знаєте, що ми довели все до норми на ліки, на медикаменти, сьогодні створено медико-соціальні, такі мультидисциплінарні команди, які сьогодні активно працюють у місті Кременчуці, на базі госпіталей, працюють вони у Полтавському госпіталі ветеранів війни. 

Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак говорить: для учасників АТО цьогоріч виділили з обласного бюджету й кошти на медичну стоматологічну допомогу. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Близько 2 млн на учасників АТО та пільгових категорій, в тих, які приймали участь у війнах. На сьогодні у нас з обласного бюджету дали і забезпечили.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію