4 школи Полтавської області уже працюють за проектом Нової української школи

Офіційний старт цієї реформи має відбутися вже у вересні, а питань у освітян залишається багато. В обласному бюджеті на 2018 рік на електронні підручники закладено 40 мільйонів гривень. І ще майже 55 мільйонів – на створення електронної платформи, де освітяни знайдуть всі необхідні для навчання матеріали. Саме тому до Полтави завітав заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей – усі бажаючі мали змогу поставити йому питання, що стосуються реформування освіти.

У залі ПОІППО – людно. Методисти – в очікуванні приїзду заступника Міністра освіти, адже питань до Павла Хобзея з Нової української школи, говорять, у них безліч.  

Лілія Халецька, доцент кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім.М.В.Остроградського

- Нам цікаво поспілкуватися з першими особами, ми уважно слідкуємо за цим проектом, ми орієнтуємося в документах.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей певен: викладачі інституту післядипломної освіти важливі, адже саме вони – та ланка, яка поєднує основні моменти Нової української школи з вчителями. А останні, у свою чергу, мають донести свої знання дітям. 

Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України

- В нашому розумінні Міністерства освіти – це є ключова інституція, яка повинна запроваджувати реформу вчителів, думати про навчальне середовище, ну а одночасно також і рецензувати нові підручники, і працювати над новим змістом.

Старт проекту – першого вересня, а питання в освітян вже є.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Саме першого вересня 2018 року стартує цей проект по всій Україні. В 2017 році чотири навчальних заклади Полтавщини були пілотними, і на зараз, на сьогодні вони продовжують цей пілот. Це одна школа міста Полтави, одна Кременчука, Горішніх Плавнів і Решетилівського району.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко вважає, нова школа – це сучасність та широке коло для творчості. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Перш за все, це сучасне освітнє середовище, новий освітній простір. Це новий зміст освіти, це педагогіка партнерства, де партнерські відносини між вчителем, учнями, батьками і, звичайно, автономія школи. Тобто, автономія і справедливе фінансування. 

Павло Хобзей вважає, що головне – це співпраця та колективне обговорення. 

Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України

- Я думаю, що це варто поширювати і на інші території України, це дуже правильно, бо ми говоримо про реформу освіти, але реформу освіти можна робити, коли ми робимо її разом, і коли повна узгодженість і розуміння цілей.

Стрічка новин