Своє 20-річчя опішнянський Колегіум мистецтв відзначив ювілейною виставкою

Експозицію, яка увібрала кращі учнівські роботи усіх років, влаштували у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Виставка отримала назву «Шлях 20+» та відкрила для відвідувачів традиційні та новаторські прийоми юних опішнянських майстрів.

Глечики, фігурки тварин та великі філософські роботи – це творче надбання учнів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв в Опішні» імені Василя Кричевського. У 2017 році заклад відзначив 20-річчя свого існування. Ювілейній даті присвятили виставку у Полтавській Галереї мистецтв.

Людмила Овчаренко, директор Колегіуму мистецтв в Опішні ім.В.Кричевського

- Тут є роботи творчі, які вони виконували після уроків і на конкурси, і на фестивалі. Тут є роботи, які вони виконували під час уроків, але та робота настільки виокремилася на тлі інших, що вона заслужила експонуватися тут, у цій виставковій залі. Тут є роботи як з образотворчого мистецтва, так і з гончарства.

Аби звичайна глина перетворилася на такі шедеври, необхідне натхнення та руки майстра, кажуть учні Колегіуму. 

- Ми беремо спочатку глину. Робимо, щоб вона була м'яка.

Потім, розповідає учениця закладу Марія Зінченко, майбутній виріб набуває форми та отримує яскраве забарвлення. 

Марія Зінченко, учениця Колегіуму мистецтв в Опішні ім.В.Кричевського

- Ми спочатку розмальовуємо в одному кольорі, а потім, коли цей колір висохне, ми беремо спринцівки і робимо малюнок.

Для участі в одному з конкурсів 11-класниця Олена Харченко вирішила створити композицію «Берегині». Тепер вона прикрашає ювілейну виставку у Галереї мистецтв.

Олена Харченко, учениця Колегіуму мистецтв в Опішні ім.В.Кричевського

- Працюючи над роботою, я спочатку разом із вчителем переглядала деякі ілюстрації, малюнки деяких художників, і після цього до мене прийшла ідея, оскільки Україна зараз у незвичайному стані, я вирішила зліпити саме таку роботу і назвати її «Берегині».

На цю експозицію організатори обирали роботи за цікавістю та оригінальністю. Тож серед запропонованих об'єктів – як новаторські, так і ті, що демонструють класичні опішнянські традиції.

Євген Пілюгін, Заслужений майстер народної творчості України

- Я подивився оці роботи другого класу дітей маленькі. Вони йдуть уже правильним шляхом. Я дуже радий, що в Опішні викладачі направляють, і сама вся Опішня направляє працювати у традиціях, саме оті традиції, вони відчуваються кругом: і у форму, і в розпису, і в роботі з матеріалом.

На сьогоднішній день в опішнянському Колегіумі мистецтв навчається близько 200 дітей. Учні поряд із звичайними загальноосвітніми дисциплінами вивчають гончарство, живопис, композицію, скульптуру.

Стрічка новин