Полтавці мають ще 3 місяці, щоб задекларувати доходи

Відповідна кампанія розпочалась 1 січня, і до травня треба подати звіт про майновий стан. Натомість, можна отримати грошове відшкодування від держави. Кому та за яких умов його надають - ми нагадаємо у нашому наступному матеріалі.

Якщо ви минулого року отримали доходи від здавання в оренду нерухомого майна, продажу чи обміну рухомості або нерухомості - подавайте декларацію про майновий стан. Цього вимагає українське законодавство. Полтавські податківці звертають увагу громадян на те, хто ще має відзвітуватись про додаткові надходження до власного бюджету. 

Тетяна Гуржій, завідуюча сектором організаційної роботи ДПІ у м.Полтаві

- У разі отримання доходів у вигляді призів, виграшів, відсотків. Також, якщо громадяни отримували іноземні доходи, або ж такі, з яких протягом 2017 року податок не утримувався. Звертаємо увагу, що за результатами поданої декларації необхідно буде сплатити суму зобов'язань, вказаних у декларації. Громадяни її сплачують самостійно до 1 серпня 2018 року.

1 травня - граничний термін подання такої декларації про майновий стан. Зробити це можна, кажуть у міській податковій Полтави, навіть в режимі онлайн. А ось за неподання ії встановлені штрафні санкції. Та пеня, що нараховується за кожний день прострочення сплати податкового зобов'язання. 

Також громадяни України мають право на так звану податкову знижку. 

Тетяна Гуржій, завідуюча сектором організаційної роботи ДПІ у м.Полтаві

- Виникає вона у разі, якщо громадяни отримували зарплатню і сплачували за: навчання своє чи членів своєї сім'ї, сплачували відсотки за іпотечним житловим кредитом, оплачували репродуктивні технології або всиновлювали дітей, якщо страхували себе чи членів своєї сім'ї, понесли витрати у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу.

Для отримання знижки теж треба подати декларацію, але вже протягом усього 2018 року до Центру обслуговування платників податків міської податкової.

Стрічка новин