9 лютого у світі відзначають Міжнародний день стоматолога

Цього дня фахівці своєї справи вирішили поділитися досягненнями за минулий рік. Про кількість стоматологів та пацієнтів, обладнання та здобутки говорили сьогодні на прес-конференції.

Близько 27 тисяч стоматологів України відзначають своє професійне свято, серед них – і полтавські. За ініціативи директора Департаменту охорони здоров'я Віктора Лисака головні стоматологи міста розповіли про головні напрямки у своїй роботі.

Петро Скрипніков, гол.лікар КУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка»

- В області на сьогоднішній день у нас допомога надається у 8-ми поліклініках, із них 6 дорослі та 2 дитячі. Усього у нас стоматологів 718. Слід сказати про те, що, окрім державного сектору, дуже серйозно розвивається і приватний сектор.

Про швидко зростаючий приватний сектор говорить і завідуюча кафедрою ортодонтії Української медичної стоматакадемії Любов Смаглюк. 

Любов Смаглюк, зав. кафедрою ортодонтії ВДНЗУ «УМСА»

- Стоматологія, як одна із фахових спеціальностей медицини, має такий розподіл, як приватна і бюджетна сфера. І от якраз у стоматології це десь 50 на 50 відсотків працює лікарів у бюджетній та в приватних установах.

Сьогодні на території Полтавщини діє 272 приватних стоматологічних кабінетів. Лікарі ж нерідко поєднують роботу у державних клініках та приватних кабінетах. Минулого року, стверджують фахівці, суттєво покращилась матеріальна база кабінетів.

Віктор Харченко, заст.гол.лікаря КУ «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка»

- Є потужна рентгенологічна база, де проводиться і комп'ютерна томограма щелеп, і МРТ-щелеп, і панорамні знімки, які більше дають достовірної інформації про зубо-щелепну систему. Також ми проводимо планово-консультаційні виїзди на райони області.

Головний лікар Полтавської міської дитячої клінічної стоматологічної поліклініки Валентина Даниленко з гордістю говорить про операції з повним знеболенням, а також про лазерний скальпель, що дозволяє проводити операції безкровно.

Любов Смаглюк наголошує на важливості професії стоматолога.

Любов Смаглюк, зав. кафедрою ортодонтії ВДНЗУ «УМСА»

- Я хочу зауважити, що це важлива спеціальність, тому що вона починає профілактику та лікування стоматологічне, починаючи з дитини, як тільки прорізується перший зуб, і закінчується у дорослих людей, як тільки закінчуються зуби.

Загалом за 2017 рік до стоматологів Полтавської області звернулися мільйон 700 тисяч разів. Лікарі ж, у свою чергу, здійснили 10 виїздів районами області та навіть відвідали зону АТО. Особливу увагу у 2017-му приділили і протезуванню – на цю пільгову процедуру з бюджету виділили два мільйона гривень. Цього року, як і раніше, особливу увагу обіцяють звернути на профілактику.

Стрічка новин