На Полтавщині перевірятимуть утилізацію відходів нафтогазовими підприємствами

План необхідних заходів разом із представниками цієї галузі напрацьовували у п'ятницю в обласній раді. Яких технологій дотримуються компанії в частині утилізації відходів під час буріння, та які збитки отримують території, якщо ці норми не витримані, – у наступному сюжеті.

Утилізувати відходи за нормами. Цього від нафтогазових підприємств вимагають громади, на території яких вони розташовуються, та закон. Проте на Полтавщині, кажуть депутати обласної ради, відомі факти, коли ці стандарти порушувалися.

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- В минулому році була безпрецедентна проблема в нас: у Великобагачанському районі, де на звалищі твердих побутових відходів вивозилося безпосередньо після буріння свердловин відходи, тобто, буровий шлам.

У зв'язку з цим розпорядженням голови обласної ради створили робочу групу з цього питання. Проблему депутати вивчили, тепер шукають порозуміння із нафтогазовими підприємствами. Для цього 24 представника бурових компаній запросили на нараду. У запрошених депутати дізнаються, куди вони дівають відходи після буріння. Представники підприємств запевняють: необхідних норм дотримуються.

Володимир Піскун, менеджер відділу безпеки ПрАТ «Нафтогазвидобування»

- Ми пішли назустріч громадам, щоб не захоронювати, не створювати такі смітники на місцях буріння. Для цього ми провели тендер, на який вийшли компанії, які фахівці в даній галузі. У них були свої полігони, ліцензії, відповідні дозволи, і вони проводять утилізацію.

Якщо утилізація проводиться із порушеннями, це загрожує в першу чергу екології територій: забруднюється грунт та водоймища. Аби цього не сталося, депутати обласної ради мають намір перевірити на місцях, як  підприємства позбуваються відходів.

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- Ми будемо наполягати, щоб ті компанії, які ведуть буріння, щоб вони допустили до своїх об'єктів, і ми здійснили контроль. З інспекціями відповідних урядових органів, які скажуть правильна утилізація йде, чи неправильно. Якщо неправильно, значить – сплачуйте штрафи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію