В обласній бібліотеці відбулася подорож книгами Жуля Верна

«Діти капітана Гранта», «П'ятнадцятирічний капітан», «Довкола світу за вісімдесят днів» – далеко не повний перелік творів, за якими світу відомий цей французький письменник. Людина, яка випередила свій час, вважають в читальні, заслуговує на те, аби за її романами підготували справжню літературну мандрівку.

Жуля Верна по праву вважають засновником жанру наукової фантастики. Французький письменник писав оповідання, повісті та романи. Найвідоміший з романів – «Діти капітана Гранта». Люблячи подорожі, письменник вміло описував їх у всіх деталях. Саме до 190-ої річниці від Дня народження фантаста в обласній бібліотеці провели пізнавальний захід.

Тетяна Гусар, бібліотекар

- Ми, працівники центру європейської інформації, та працівники відділу обслуговування користувачів, підготували театралізовану літературну виставку-подорож «Жуль Верн – людина, яка передбачила майбутнє». У нас досить цікава програма, буде і презентація книжкової виставки «Таємничий світ Жуля Верна».

Окрім книжкової виставки на гостей, які завітали на захід, чекала розважальна програма. Кросворд, командні ігри, ребуси та навіть театральна постановка. Все це покликане зацікавити дітей літературою, а ще вчителі впевнені, що це працює.

Олена Коваль, вчитель зарубіжної літератури ЗОШ №17

- Вважаємо, що дітей треба розвивати. Не лише навчати за шкільними партами, а чим більше дитина бачить, тим більше вона знає. Тому ми не рідкісні гості в цій бібліотеці.

Серед гостей, здебільшого, учні шкіл 6-8 класів. Дехто з них вже добре знайомий з книгами Жуля Верна, серед них – учениця першого ліцею Олена Лелюх.

Олена Лелюх, школярка

- Я дуже часто читаю книги Жуля Верна. Дуже мені подобаються «Діти Капітана Гранта» та «П'ятнадцятирічний капітан», це дійсно надихає на якісь нові звершення, творити, писати. Просто якось надихає жити по-новому.

Окреме місце у заході посіла театралізована постановка від дитячої юнацької театральної студії «Ну і дітки».

Лада Лобзова, керівник дитячої юнацької театральної студії «Ну і дітки»

- Цей уривок з книги «Діти Капітана Гранта», інсценізацію ми зробили самі, і зробили спеціально для цього заходу. Тому що ми вже другий рік співпрацюємо з бібліотекою, і до великих дат видатних літераторів вони запрошують нас із своїми уривками.

Актори, перш ніж взяти участь у постановці уривку, також, говорять, прочитали роман Жуля Верна, та точно знають, що прагнуть донести глядачеві.

Юлія Дзюбан, виконавиця головної ролі у постановці

- Ми хотіли показати цим уривком, що дуже важливо, щоб в тебе були батьки, щоб любити своїх батьків, потрібно їх цінувати, бо, наприклад, у героїв нашого уривку такої можливості не було.

Під час подорожі світом Жуля Верна кожен з глядачів дізнався для себе чимало нового. Бібліотекарі ж впевнені, що такі заходи збільшать інтерес школярів до творчого надбання письменника.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію