У Полтаві почеплять спеціальні таблички з аудіосупроводом на 22 архітектурно цінні об’єкти

Джерело: Полтавська ОДА

На будівлях та об’єктах Полтави, що мають архітектурну цінність, встановлять інформаційні таблички. 

Таке рішення прийняли на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в Полтавській ОДА розглянули пропозицію встановлення табличок. У проект «Історія полтавських вулиць» увійшли 22 історичних місця.

Зазначають: це допоможе мешканцям та гостям міста дізнатися про їхню історію та створення, а також покращить туристичний потенціал Полтави.

До переліку увійшли місцеві та національні пам’ятки міста. Серед яких Біла Альтанка, Полтавський краєзнавчий музей, пам’ятники Тарасу Шевченку, коменданту Келіну, обласний архів, Полтавський музей авіації та космонавтики, будинок Бахмутського та інші.

http://www.adm-pl.gov.ua http://www.adm-pl.gov.ua

Створення ініціював депутат міської ради Вадим Ямщиков.

Інформацію про історію писатимуть українською та англійською мовами. Також на табличках зроблять QR-коди, з допомогою яких можна буде отримати додаткову інформацію. Зокрема, будівлю можна побачити у розрізі, та побачити її початковий вигляд. Також на сайті розміщуватимуть відео-презентацію 3D-моделі об’єкта. На чотирнадцяти об’єктах, які збереглися, таблички вішатимуть на стіну. У решті восьми випадках ставитимуть інформаційні стійки.

Дошки планують зробити антивандальними — з акрилу товщиною у 8 міліметрів. Адже у місті неодноразово розбивали меморіальні дошки загиблим воїнам АТО — Дмитру Коряку, Антону Грицаю, Олександру Мочалову, Валерію Боняківському, Антону Цедіку, Святославу Горбенку та Олександру Фролову. Текст про історичний об’єкт зроблять з внутрішньої сторони таблички, щоб ніхто не зміг її подряпати чи нашкодити. Для людей з обмеженими можливостями комісія розглянула варіант аудіосупроводу, передає Полтавська ОДА. 

Комісія погодила такий проект, тому фахівці Полтавського краєзнавчого музею підготують текст, аби він відповідав історичній дійсності. У роботі вони консультуватимуться і з працівниками ПНПУ.

Нагадаємо, У ПРИМІЩЕННІ КІНОТЕАТРУ ІМЕНІ КОТЛЯРЕВСЬКОГО ВЕДУТЬСЯ НЕЗАКОННІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію