Хто власник битих газорозрядних ламп?
Цей так званий «цвинтар» побутових відходів у Супрунівському промвузлі знаходиться вже не перший рік. А відповідального за нього немає. Це питання стало одним з нагальних на обговоренні міської виїзної комісії з надзвичайних ситуацій. Говорили її члени й про стан готовності служб з надзвичайних ситуацій до приходу весни.
На розгляд міської комісії з надзвичайних ситуацій винесли п'ять питань. Але найважливішим стало обговорення стану готовності Полтави до приходу весни.
Володимир Леонов, начальник управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Полтавської міської ради
- Ситуація контрольована, ми бачимо, що погодні умови на даний час сприятливі, товщина льоду невелика, так що підтоплення і великого льодоходу не передбачається.
Але існує інша проблема: через тонку кригу під нею потрапляють рибалки та ті, хто хоче скоротити шлях.
Євген Савчук, начальник КО «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради»
- Іще раз нагадую, що безпечна товщина льоду для виходу на лід складає не менше ніж 7 см. Для скупчення людей, тобто, щоб 5-7 осіб виходило на лід, товщина льоду повинна бути не менше, ніж 15 см. А для того, щоб дітлахи займалися зимовими видами спорту, каталися на ковзанах або грали у хокей, товщина льоду повинна бути не менше 25 см.
Під час засідання обговорили й питання небезпеки шкідливих відходів, які є неутилізованими.
Минулого тижня до виконавчого комітету Полтавської міської ради надійшло колективне звернення мешканців, які проживають в районі Супрунівського промвузла. В ньому йдеться про те, що на території «Полтавської механізованої дистанції навантажувально-розванатажувальних робіт Південної залізниці ПАТ «Укрзалізниця» знаходяться небезпечні відходи.
Віталій Нікіпелов, перший заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС
- Знаходиться велика кількість небезпечних відходів побитих газорозрядних ламп. Дійсно, ми бачимо, що це є правда, єдине, що на сьогодні ми маємо визначити, наскільки вони є небезпечними, тому що цей склобій може бути вже попередньо обробленим.
За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимира Леонова, ці відходи лежать тут орієнтовно 6-10 років.
Володимир Леонов, начальник управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету Полтавської міської ради
- На даний час небезпеки ніякої немає, так як ртуть випаровується при температурі 18 градусів (тепла).
Наразі, говорять члени комісії, варто лише з'ясувати, кому ж належать ці відходи.
- Користувач даної земельної ділянки і кадастровий номер написано (показує) – це Південна залізниця, якій дана земельна ділянка в постійне користування рішенням сесії міської ради.
Але присутні на комісії працівники Південної залізниці говорять: не знають, кому належать відходи, хто їх сюди привіз та коли – не бачили. Під час виїзної комісії взяли на аналіз пробу самих відходів та грунту, щоб з'ясувати ступінь їхньої небезпеки. Результати перевірки, кажуть фахівці, будуть вже за тиждень.