У Полтаві говорили про екологію

В Україні вже почали діяти нові закони, що регулюють сферу охорони довкілля. Реформи розпочалися відповідно до угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Частиною програми передбачено і залучення регіонів до імплементації екологічних зобов'язань угоди про Асоціацію. Про перероблення відходів, утилізацію небезпечних речовин та інші екологічні питання за «круглим столом» говорили члени громадських організацій, представники місцевої влади та аналітики.

З нового року чинності набрали нові закони. Так тепер сміття необхідно сортувати, а за екологією пильнувати. Появою таких реформ Україна завдячує угоді про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Незважаючи на те, що процес імплементації зосереджений на центральному рівні, більшість екологічних питань слід вирішувати у регіонах. 

Олександр Ткаченко, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

- Угода між Україною та Європейським Союзом – трошки рівень серйозний, державний. І хотілося б, щоб якісь, скажімо, рекомендаційні речі надходили на регіони конкретно, в області, в райони задля того, щоб були в одному строї, так би мовити.

За «круглим столом» учасники зустрічі говорили про основні виклики, які стоять перед регіонами у процесі імплементації екологічної складової Угоди про Асоціацію та можливі шляхи й механізми посилення ролі регіонів в євроінтеграційних процесах. 

Полтаву визнають досить прогресивною, проте ще є над чим працювати. З новими проектами на зустріч прийшли активісти громадських організацій.

Микола Рябика, член ГО «ЕКОЛТАВА»

- Якщо говорити про це у Полтавському розрізі, у полтавському аспекті, то ми можемо сказати, що ми вже в багатьох моментах випереджаємо деякі з регіонів України. Тому що у нас є прийнята і затверджена програма поводження з відходами у Полтавській області, а також розроблена субрегіональна стратегія поводження з відходами. Тому можна сказати, що це повністю входить до національної стратегії поводження з відходами, яка була прийнята у листопаді місяці 2017 року.

Учасники «круглого столу» зауважили: усі міста мають представити стратегію поводження з відходами протягом наступних двох років. Незважаючи на достатню кількість активістів у громадських організаціях, більшість кроків до екології залежить від місцевої влади – запевняють активні полтавці.

Юлія Городчаніна, координаторка ГО «Нова Полтава»

- Ми підняли тему саме небезпечних відходів, тому що це – найбільш небезпечно. Якщо ще з контейнерами під вторсировину можна там певний час почекати. Людям все-одно треба випрацювати звичку, донести, що це є необхідність – сортувати. А от небезпечні відходи, їх потрібно 100% ще вчора було збирати.

За «круглим столом» говорили й про станції для переробки відходів. Активісти мріють про допомогу місцевої влади та прагнуть донести полтавцям, що екологія починається з кожного.

Стрічка новин