Поліція та громадськість дають бій графіті-рекламі наркотичних засобів

За три проведені рейди у Полтаві спільними зусиллями вони замалювали 80 написів з номерами та адресами мобільних месенджерів наркодилерів. Про один із останніх таких виїздів – наш наступний сюжет.

Замість небезпечних написів – жовто-блакитні прапори. На стінах полтавських будинків рекламу наркотичних засобів замальовують за допомогою звичайних пензлів та фарби. Навколо цієї проблеми об'єднуються правоохоронці та представники громадських організацій.

Оксана Заплавна, оперуповноважена управління протидії наркозлочинності поліції області

- Наша мета – знищення написів на будівлях, комунальних спорудах мобільних адрес, мобільних телефонів, мобільних терміналів з розповсюдження наркотичної речовини. На сьогоднішній день більше 80 написів замальовано.

Зазвичай, кажуть поліцейські, там, де напис замалювали, новий не з'являється. 

Оксана Заплавна, оперуповноважена управління протидії наркозлочинності поліції області 

- Відпрацьовували ми минулого разу мікрорайон Алмазний і Леваду. На сьогоднішній день у нас – центр міста: вулиця Зигіна, вулиця Європейська. Зараз ми знаходимося біля 38 школи, де написів не один, а декілька написів.

Маршрут рейду визначається з урахуванням адрес, про які телефоном повідомили громадяни на «гарячу лінію» управління протидії наркозлочинності Головного управління поліції області. Із початку грудня оперативні працівники отримали вже більше 30 таких дзвінків.

Алла Лук’янчикова, голова ГО «Регіональний центр контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів»

- Звичайно, багато хто говорить, що це не спосіб, це не метод. Але він діє. Спрямоване на те, щоб звернути увагу людей, щоб вони свої фасади будинків, у кого рожева фарба – зафарбовували рожевою фарбою, у кого червоний балкон – червоною. Це не обов'язково повинні робити якісь активісти. У всіх є діти, і наркоманія – це багатофактурна така проблема.

Рейдові групи не обмежуються зафарбовуванням настінної «реклами», але й залишають інформаційні повідомлення у вигляді стікерів з адресами і контактами консультаційних центрів, де наркозалежним або їх рідним можуть надати психологічну чи юридичну допомогу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію