У Полтаві стоматологи-інтерни з усієї України змагалися у професійній майстерності

Цей конкурс у нашому місті влаштовують вже вдев'ятнадцяте. Присвячують його Міжнародному дню стоматолога, який у світі відзначають 9 лютого. Цього разу за звання кращого змагалися 5 команд. Їхню роботу оцінювали перш за все не на швидкість, а на якість.

5 команд, 10 учасників та 4 міста України: Кривий Ріг, Харків, Івано-Франківськ та Полтава – лікарі-інтерни цього дня демонструють свої знання та вміння на конкурсі професійної майстерності.  У Полтаві він проводиться вже 19 років поспіль.

Таіса Скрипнікова, професор кафедри післядипломної підготовки лікарів-стоматологів УМСА

- Це – популяризація стоматологічної допомоги населенню. Це – можливість показати високий рівень, гарну якість роботи. І ми демонструємо ті матеріали, ті умови, в яких на сьогодні може працювати лікар і лікуватися пацієнт.

Біля кожного робочого місця – прапорець із гербом міста, звідки приїхали учасники. Ці дівчата – з Кривого Рогу. Представляють Дніпропетровську медичну академію.

- Ми зараз лікуємо з тобою середній хронічний карієс зубу 1-1-2-1. Відновлюємо контактний пункт

Юлія та Яна торік брали участь у конкурсі в якості асистентів у різних колективах. Зараз працюють в одній команді, як лікар та асистент. Перед конкурсом, кажуть, не одну годину провели за практикою.

Юлія Кобелєва, учасниця конкурсу професійної майстерності (м.Кривий Ріг)

- Ми готувалися. Ми відвідували нашу кафедру, нам давали пацієнтів спеціально з такими видами робіт, щоб ми відновлювали контактний пункт, симетрію, ми працювали над «Голівудом».

Робота кожної з команд розрахована орієнтовно на три години. Усі пацієнти в них – зі схожими проблемами, усунення яких займає однакову кількість часу. За цим кріслом над своїм завданням чаклує один з двох полтавських колективів інтернів.

Марія Савоста, учасниця конкурсу професійної майстерності (м.Полтава)

- Відновити дефекти кореневих зубів третього класу без порушення ріжучого краю, 2 зуба центральний резець і лотеральний резець. Але у пацієнтки супутнє захворювання – флюороз.

Роботу конкурсантів перевірятиме журі за кількома критеріями: форма зуба, колір, прозорість, якість. За результатами змагання визначать переможців та призерів. Їх імена стануть відомі наступного дня.

Стрічка новин