Мазепа чи Сковорода: полтавців запрошують обрати ім'я для свого аеропорту

В області стартували публічні консультації з приводу майбутньої назви з недавнього часу міжнародного летовища. Ініціювали цей процес у Полтавській обласній раді, із технічною реалізацією допомогла організація «Активна Громада» Інституту «Республіка». Постаті яких діячів на розсуд полтавців запропонували організатори, та чи вплине думка громади на кінцевий результат – дізнавалися наші журналісти.

«Твоя думка важлива». Під цим гаслом в області оголосили старт публічним консультаціям щодо майбутнього ім'я полтавського аеропорту. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Повинна бути у всьому власна думка. От через призму у цієї назви і цього формату ми зараз вибудовуємо системний діалог з людьми, з громадою для того, щоб мати їх позицію по тому чи іншому питанню.

На голосування – 5 кандидатур: Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра та Григорій Сковорода.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Ми подивимося якраз вподобання мешканців нашої Полтавської області стосовно наших відомих і політичних діячів, і діячів мистецтва. І отримаємо якраз ту назву аеропорту, яка потрібна. Тому що, як на мене, аеропорт повинен нести назву тієї людини, яка символізує Полтавську область.

Систему публічних консультацій розробили представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка». 

Віталій Гліжинський, представник ВГО «Інституту «Республіка»

- Після того, як створюється питання, створюються самі відповіді, вони вносяться в цю базу «Ваша думка». Вона керується через наш офіс, через центр. Тобто, ніхто не зможе заявити міським радам або обласним радам, щоб вони самі там щось накрутили, щось зробили – це через нас йде.

Можна голосувати за допомогою смс-повідомлень та через Інтернет.

- Отут у нас саме запитання і трошечки нижче у нас ці відповіді. Ми обираємо якусь із них. Натискаємо на цю відповіді і натискаємо «Голосувати». І вже відповідь наша буде зарахована.

Віддати свій голос за того чи іншого політичного та культурного діяча можна до 31 березня. Після цього за результатами опитування буде поданий проект рішення на сесію обласної ради.

Стрічка новин