Спортивні майданчики здорожчали – гроші на них додадуть

У 2018-ому році в області запланували збудувати 20 таких об'єктів. Проте нині через підвищення вартості матеріалів виділених 11 млн вистачає тільки на 13. Це питання вирішували обласні депутати на засіданні комісії з питань молодіжної політики.

8 пунктів порядку денного – засідання комісії з питань молодіжної політики присвячують найнагальнішим проблемам. Одна з таких – будівництво спортивних майданчиків на території області. Минулого року за кошти обласного бюджету звели 20 об'єктів зі штучним покриттям для занять міні-футболом. Стільки ж запланували і на цей рік, проте виділеного фінансування не вистачає.

Олександр Алексюк, голова постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Полтавської ОР

- Враховуючи те, що різко піднялася ціна. У нас дольове співфінансування: було 560-560, зараз 560 для тих, кому ми робимо, і 720 виходить саме покриття. То та сума, яку ми приймали на сесії – 11 млн 200 тисяч, вона вже нам не достатня.

Відтак, за цю суму із 20 можна звести тільки 13 майданчиків. Кількість за погодженням із керівництвом області депутати вирішили не зменшувати, натомість додати ще 3 млн 200 тисяч. Обговорили на засіданні і будівництво так званих «багатофункціональних майданчиків».

Олександр Алексюк, голова постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Полтавської ОР

- На основі одного майданчика можна розмітку зробити по 2-3, до 5 видів спорту. І баскетбол, стрітбол, і там же можна і в теніс пограти, хтось хоче міні-футбол. І все це на одному майданчику. Там основа тільки у нас змінюється і все. Так що за ті ж самі гроші можна закрити мікрорайон по різних направленнях.

25% від загальної кількості нових спортивних платформ, кажуть члени комісії, мають бути саме багатопрофільними. Не менш важливим є встановлення антивандальних майданчиків.

Олександр Буцький, начальник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

- Якщо у нас 8 млн передбачені на придбання «антивандальних» так званих майданчиків вуличних з вуличними тренажерами, в які включені у воркаут і два станка для людей з інвалідністю. Вартість буде в середньому, ми розраховували повністю з монтажем і перевезенням, доставкою, орієнтовно десь 150-160 тисяч.

Загалом на сьогоднішній день є 52 заявки на будівництво спортивних майданчиків в області.

Стрічка новин