Майже 124 тисячі гривень за 2017 зібрали полтавські волонтери ВБФ «Серце до серця»

Цьогорічна мета збору коштів – допомога дітям із вадами зору, тож на зібрані гроші фонд придбав обладнання для офтальмологічних відділень дитячих лікарень. Нові прилади вже лікують маленьких пацієнтів, а волонтери готуються допомагати й іншим.

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» працює з 2006 року. Цьогоріч, говорять його представники, увага волонтерів вже вчетверте за свою історію була прикута до дітей із вадами зору. Саме з метою закупівлі нового обладнання для офтальмологічних лікарень цьогоріч в Україні зібрано 3 мільйона 181 тисячу 400 гривень, з них 124 з половиною тисяч пішло на закупівлю обладнання для Полтавської дитячої міської лікарні. Лікарі особливо радіють новій Щільовій лампі LS-3, що служить для огляду передньої стінки ока – рогівки, кришталика, склоподібного тіла...

Наталія Овчар, лікар-офтальмолог

- Річ просто необхідна для офтальмологічного, навіть звичайного кабінету, а для відділення – тим паче. У нас, нашій лампі 35 років виповнилося, запасних ламп не існує. Тобто, якщо вона перегорає, нам більше немає на чому працювати. Тож це нам дуже-дуже важливо, звісно.

Також закупили кілька «Радуг», стіл для щільової лампи та макулостимулятори. Пацієнти поспішають випробувати на собі нове обладнання та діляться враженнями.

Ірина Верещак, мама пацієнта офтальмологічного відділення ДМКЛ

- В мене також колись був поганий зір, так ось таких апаратів не було. Ну я, звісно, у шоці з самих апаратів. Про «Мельницу» розказують, мені сподобалося. Я також, бува, дивилася у неї. Також трохи заворожує, коли дивишся, ну якщо уважно дивитися, то також треба 7 хвилин дивитися.

Благодійний фонд «Серце до серця» щороку обирає для себе новий напрямок для допомоги. За словами представників організації, їх особливість у тому, що стати волонтером може кожен, а ще – у позитиві. Більшість акцій супроводжуються концертними та розважальними програмами, а організатори планують і надалі допомагати пацієнтам медичних закладів України.

Наталія Удовіченко, голова Полтавського штабу БВФ «Серце до серця»

- На жаль, ми знаємо, на якому рівні знаходиться наша медицина. Наша держава не в змозі надати те обладнання, яке потрібне нашим діткам. І тому на допомогу стають громадські організації та фонди, ми спільними зусиллями намагаємося зробити максимум для наших дитячих лікарень.

Акція «Серце до серця» залучає на лише громаду Полтави, долучаються й інші куточки області. З гордістю про свою громаду говорить волонтерка з Великої Багачки.

Олена Нагірна, волонтер з Великої Багачки

- У нас 11 волонтерів працює у районі постійно. Це постійні люди, які знають і чекають, коли це будуть акції, і долучаються. Вони вже знають що їм робити, як робити, що проводити. В цьому році ми провели благодійний концерт разом із представниками закладів культури.

Зараз волонтери готуються знову збирати кошти для допомоги тим, хто цього потребує. Організатори наголошують, що завжди раді бачити тих, хто прагне долучитися до їхньої команди.

Стрічка новин