Куди ж справді поділися флешки?

31 січня в обласній бібліотеці презентували книги для дітей, які не можуть сприймати інформацію зором. У рамках проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА ТV: діти для дітей» учні школи №40 отримали флешки. А 5 лютого на сторінці у Фейсбуці з'явився пост, який виклала Марина Солодовнікова, що ніби-то флешки у дітей відібрали. Особисто зв'язатися з авторкою цієї новини моїм колегам не вдалося, але й остаронь ми залишитися не могли і спробували перевірити інформацію та дізнатися, що ж сталося з подарунком для дітей.

31 січня в ефірі телестудії «Місто» вийшов сюжет «Українські книжки – для дітей із порушенням зору». А вже 5 лютого на своїй сторінці у Фейсбуці Марина Солодовнікова пише: «збірки вручили дітлахам на флешках: урочисто, пафосно, красиво – на камери. А в коридорі, коли телебачення поїхало, вчителі школи флешки відібрали у дітей, сказали, що для школи вони важливіші».

Авторка посту на зв'язок з нами не вийшла, зате організатори з обласної бібліотеки імені Котляревського та школа №40, яка отримала цей подарунок, на контакт пішли.

Наталія Діда, керівник проекту «Слухаємо з ВЕСЕЛКА ТV: діти для дітей»  в Полтавській області

- Між організаторами і представниками школи було обумовлено, що книги будуть розповсюджуватися, бо вони призначені для всіх дітей школи. Ви ж розумієте, у нас у школі скільки діток.

Керівник громадської організації, яка об'єдную людей з інвалідністю по зору, Марина Бабець вважає, що такі книги – цінний подарунок для тих, хто не має можливості читати друковані книги.

Марина Бабець, керівник ВП ВГО людей з інвалідністю по зору в Полт.обл.

- Адже ми читаємо літературу, люди з порушенням зору, в плеєрах, в озвученнях та в дорозі. Та й взагалі, це зараз модно, правильно.

А що було далі з флешками – жінка не знає, в коридор по закінченню презентації, говорить, не виходила. 

Нам вдалося отримати коментар і від школи з приводу цієї ситуації. І як з'ясувалося, флешки не відібрали, а зібрали, щоб передати до шкільної бібліотеки, аби більша кількість охочих змогла ними користуватися. І учні про це домовлялися з вчителями ще до заходу. 

Лариса Козка, вчитель англійської мови, класний керівник 7-Б класу ЗОШ №40

- Ми домовилися із дітьми раніше, перед виходом із бібліотеки сказали їм, що так, як вони були представники на цьому святі, можуть першими взяти ці флешки і прослухати інформацію аудіокниги, які там були на них записані.

За словами директора школи Василя Голуба, флешок під час презентації передали не 20, як зазначають організатори, а 19. Як доказ, нам показали наказ на виїзд 19 учнів зі школи до обласної бібліотеки, де проходила презентація цих книг-флешок. 

Василь Голуб, директор ЗОШ №40

- Флешки надаються школі для користування учнями школи, всіма учнями школи, а не конкретно тими дітьми, які були на цьому заході, тобто, 7-а і 7-б класи.

А тепер кожна флешка отримала свій інвентарний номер, який будуть записувати до формуляра читачів бібліотеки. 

- Отакий формуляр на кожну дитинку, де записується, коли вона бере той чи інший підручник, пишеться інвентарний номер, зараз вам покажу, інвентарний номер присвоюється, число, коли це береться, і період, коли дитина повинна повернути.

У коробці з назвою «Медіатека», де зберігаються флешки, зараз не всі носії, адже діти вже почали активно користуватися аудіокнигами.

За словами директора Василя Голуба, дарували в першу чергу аудіокниги, а флешки – це просто носій, на які вони записані. Та чомусь всіх «коментаторів» у соціальній мережі хвилювали саме вони, а не їх зміст.

Василь Голуб, директор ЗОШ №40

- Флешки в школі, і на сьогодні уже учні сьомих класів отримали завдання попрацювати з цими флешками, послухати їх, зробити для себе їх відповідні висновки.

Стрічка новин