В аеропорті «Полтава» прийматимуть середньомагістральні літаки типу Boeing 737 та Airbus A319 або А320

В аеропорті «Полтава» прийматимуть середньомагістральні літаки типу Boeing 737 та Airbus A319 або А320

Але спочатку злітно-посадкову смугу «Аеропорт – Полтава» відремонтують для прийняття таких літаків.

Про це вів мову перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький під час  зустрічі із комерційним директором авіакомпанії «YanAir» Тарасом Стригуненком та виконавчим директором туроператора «Join Up!» Дмитром Сероуховим.

Сторони обговорили першочергові задачі для запуску першого міжнародного пасажирського рейсу з Полтави вже у травні. Керівники остаточно визначалися із найголовнішими моментами.

Йдеться про розміщення зон прильоту та відльоту для міжнародних рейсів, а також розміщення зони обслуговування пасажирів внутрішніх перельотів.

У прес-службі Полтавської ОДА зазначають: після проходження митного та прикордонного контролю пасажири матимуть два варіанти очікування посадки. Так, на першому поверсі організують залу із кріслами. Сходи, що сьогодні ведуть на другий поверх з цього боку аеровокзалу, розділять посередині перегородкою. Для того, аби пасажири міжнародних рейсів після проходження державного кордону не перетиналися із персоналом аеропорту. А піднятися цими сходами вони зможуть до колишнього ресторану, який останній раз приймав гостей у радянські часи. Сьогодні це кілька великих приміщень. За планом там будуть кафе із кухнею при ньому та ігрова зона для дітей. 

Ліве крило аеровокзалу призначене для прильоту пасажирів. Так було і в радянські часи, так буде і зараз. Єдиний момент – частину першого поверху біля сходів доведеться перекрити, аби люди перед виходом із вокзалу пройшли прикордонний та митний контроль. Центральна частина споруди на першому поверсі відводиться для потреб пасажирів внутрішніх рейсів – там будуть встановлені зручні крісла, там же можна буде купити їжу, воду і дрібнички у дорогу. Усі три зони очікування матимуть свої окремі туалети.

Комерційний директор авіакомпанії YanAir Тарас Стригуненко підкреслив: його візит до Полтави був плідний, конструктивний, технічного характеру.

«Ми поділилися своєю думкою з приводу поточної ситуації в аеропорту. Всі доробки ми погодили із керівництвом. Якщо недоліки будуть усунені, то тоді, сподіваюся, з 2 травня ми з компанією Join Up! стартуємо з аеропорту Полтави.» - розповів Тарас Стригуненко.

Злітно-посадкова смугу мають відремонтувати для прийняття середньомагістральних літаків типу Boeing 737 та Airbus A319 або А320.

«Уже за кілька днів остаточний проект реконструкції аеровокзалу буде погоджений, гроші на реалізацію всіх його пунктів у нас є. Наступний етап – безпосередні ремонти у перепланованих приміщеннях аеровокзалу, закупівля пожежної, асенізаторської техніки, техніки для підвозу води. А з настанням тепла займемося злітною смугою. Хоча часу в нас обмаль – амбітну задачу запуску першого пасажирського рейсу Полтава – Анталія у травні вже втілюємо у життя,» - прокоментував  Андрій Пісоцький.

Нагадаємо, 20 грудня 2017 року АЕРОПОРТ «ПОЛТАВА» СТАВ МІЖНАРОДНИМ

Стрічка новин