Близько 700 тисяч гектарів за межами населених пунктів до кінця року передадуть громадам

Загалом на Полтавщині 39 ОТГ отримають додаткові території до своїх володінь. Про те, яким чином відбуватиметься ця передача, та які населені пункти можуть на неї розраховувати, говорили на нараді в облдержадміністрації.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів, передаватимуть у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. У Полтавській області мова йде про сотні тисяч гектарів та 145 сільських рад, які входять до складу ОТГ.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- На території Полтавської області зараз повноцінно функціонує 39 громад, і, за результатами попереднього аналізу, близько 700 тисяч гектарів земель за тих умов, що кожна громада дійсно має намір і бажання отримати у власність землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, у власність ми повинні передати протягом 2018 року.

Із самим механізмом передачі земель в облдержадміністрації цього дня знайомлять представників об'єднаних територіальних громад з різних куточків Полтавщини. Процес переходу із державної власності в комунальну матиме 4 етапи, кажуть в обласному управлінні Держгеокадастру. Це – формування клопотання, проведення інвентаризації вказаних земель, реєстрація земельних ділянок у кадастрі та власне передача територій за межами населених пунктів ОТГ. Відповідне розпорядження Уряду розповсюджуватиметься тільки на громади, які об'єдналися.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- До того періоду, поки не об'єднаються територіальні громади у відповідному районі у відповідні громади, розпорядження землями буде здійснюватися ГУ Держгеокадастру у Полтавській області. Тобто ті, хто об'єдналися, – отримуйте у власність, розпоряджайтеся на власний розсуд, ті, хто не об'єдналися, – об'єднуйтеся, і ми вам надамо ці землі.

Із процесом інвентаризації, говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко, краще не затягувати, а очільникам ОТГ треба якомога швидше підготувати необхідні документи.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Якщо ми говоримо про позачергові сесії, які ви проведете на цьому тижні, немає проблем з цим? Від вас буде потрібно два документи клопотання і рішення сесії. На понеділок наступного тижня 100% від кожної територіальної об'єднаної громади клопотання і рішення сесії буде. Домовляємося?

Аби процес переходу земель з державної у комунальну власність йшов згідно із графіками, кажуть в управлінні Держгеокадастру, на Полтавщині  сільськогосподарські території за межами населених пунктів необхідно щомісяця передавати 4-5 об'єднаним територіальним громадам.

Стрічка новин