На маршрути Полтавщини – лише ретельно перевірені транспортні засоби

Маленькі та великі, міські та ті, що курсують областю. Перевірку транспортних засобів провели в обласному центрі. Зовсім скоро усі учасники перевірки візьмуть участь у конкурсі на маршрути. Вогнегасник, аптечка, документи – далеко не повний перелік того, за чим пильнувала комісія.

Напередодні конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування традиційно відбувається перевірка технічного стану транспортних засобів, запропонованих для використання на маршрутах. Володимир Ряполов говорить: вже багато років працює на маршруті «Полтава – Гадяч» через Великі Сорочинці. Цьогоріч чоловік знову планує виїхати на маршрут на своєму автобусі. Команда, каже, давно спрацьована, адже перевізник працює із ЛАЗом з 2003 року.

Володимир Ряполов, учасник перевірки

- Ось це мій ЛАЗ. Як антикваріат, я дуже дивлюсь за ним, підтримую його, щоб було все добре. Ну в общем такі справи. Думаю, що мене, може, і колегія підтримає, і пройду я тендер, і буде все гаразд.

Оцінює стан транспортних засобів спеціальна комісія, мета якої – вчасно виявити помилки та вказати на них перевізникам. Учасники говорять: до перевірки готувалися ретельно, проте усіх норм намагалися дотримуватися і без спеціального інспектування.

Тарас Полтавець, інспектор відділу дорожнього руху Управління патрульної поліції Полтавщини

- В основному ми спочатку дивимося у водіїв на документи, це такі, як посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію, протокол обов'язково про проходження технічного контролю, поліс цивільно-правової відповідальності.

Також увагу звертають на медичні довідки водіїв. Чимало вимог і до самого транспортного засобу, адже на дороги може виїхати тільки безпечний та комфортний транспорт. Зовнішній огляд, погодження з нормативами і стандартами шин, комплектність автобуса та відповідність салону. Особливу увагу приділяють безпеці пасажирів, тож вогнегасник, знак аварійної зупинки, противідкатні опори та аптечка – також обов'язкові.

У кожного з членів комісії – свої основні критерії. Так Володимир особливу увагу звертає на зовнішній вигляд транспорту.

Володимир Васильєв, член конкурсного комітету 

- Ну ось як на сьогодні, просто приємно дивитися, видно, що люди підготувалися. Пригнали транспорт, на який дивишся, й просто видно, що змінилися. На минулих конкурсах було гірше, зараз – краще.

Перевізники реагують на зауваження комісії негайно та обіцяють дотриматися рекомендацій. Усього на перевірці перед конкурсом планується оглянути близько 40-ка транспортних засобів. Результати ж конкурсу перевізників будуть відомі 20-го лютого.

Стрічка новин