У Полтаві згадували маловідомого художника

В Художньому музеї імені Миколи Ярошенка в пам'ять про видатного полтавця Григорія Коваленка демонстрували картини останнього. Письменник, діяч та дослідник мистецтву володіння пензлем навчався самостійно. Під час роботи над картинами особливу увагу митець надавав деталям та історичній цінності власних полотен.

Медик – за фахом, письменник та етнограф – за покликанням, 5-го лютого – річниця від Дня народження Григорія Коваленка. Його життєвий шлях розпочався на Полтавщині і тісно пов'язаний з нею. Народившись у селі Липняки, тоді – Полтавської губернії, а сьогодні – Київської області, майбутній діяч часто бував у Полтаві, де пізніше здобув освіту фельдшера та оселився. Будинок Григорія Коваленка по вулиці Уютній зберігся й до сьогодні.

Світлана Бочарова, заступник директора з наукової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- 5-го лютого виповнюється 150 років від Дня народження Григорія Олексійовича Коваленка. Це наш видатний земляк. Він, перш за все, виявив себе і свій багатогранний талант як письменник, український письменник та етнограф. Ми його відносимо до істориків і до художників.

Світ знає полтавця як автора першого підручника, в якому українська історія розглядається у контексті всесвітньої – «Оповідання з Української історії». Він – автор роману «Над Десною», драми «Зрада», автобіографічного оповідання «Вишневська справа» та багатьох інших.

Незважаючи на помітний літературний внесок, запам'ятали Григорія і як художника. Саме його роботи представили на виставці пам'яті.

Світлана Бочарова, заступник директора з наукової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Мало залишилося його художньої спадщини, саме живописних графічних творів, але все-таки є. У нашому музеї їх зберігається 4 роботи. Це українка, ось у національному костюмі...

У 1937 році Григорія Коваленка було репресовано за звинуваченням «націоналізм» та розстріляно у Полтавській міській в'язниці. Картини ж та письмові роботи митця не були досліджені. Вперше вивченням творчості видатного діяча зацікавився Петро Ротач.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію