Полтавці більше звітуються електронно

Щоправда, найбільший ріст у такому прогресі – за великими, юридичними підприємствами. Хоча поступово до них «підтягуються» і приватні – фізичні особи. Про такі тенденції розповіли у міській податковій інспекції. Вони ж нагадують полтавцям і про інше: не зволікати, адже лютий – місяць, коли треба подати чи не найбільше звітів.

Усім суб'єктам господарювання працівники податкової пропонують переходити до більш сучасних способів звітування. Наприклад, подавати їх в електронному вигляді. Для цього треба спочатку отримати ключ електронного цифрового підпису. Зробити це можна в акредитованому центрі сертифікації ключів, яких на території України трохи більше 20. У Полтаві його можна отримати на першому поверсі Центру обслуговування платників податків. 

Далі треба зайти до електронного кабінету платника, що знаходиться на  сайті Державної фіскальної служби, та зареєструватись як користувач.  

Тетяна Гуржій, завідуюча сектором організаційної роботи ДПІ у м.Полтаві

- Він подає заявку як електронний користувач в цьому електронному кабінеті про приєднання до договору про визнання електронних документів. І залишається тільки діждатись квитанцію-підтвердження про приєднання до договору та можливості приєднання звітності в електронному вигляді. Як буде отримана така квитанція, кожен суб'єкт господарювання зможе подавати до інспекції звітність в електронному вигляді.

З усіма цими операціями податківці радять не зволікати. Адже основні звіти українські підприємці мають подавати саме у січні та лютому. І що далі відкладати це – наприкінці терміну можуть виникнути проблеми у роботі системи через перевантаження. 

Так минулоріч податківці отримали понад 600 тисяч звітів. 

Тетяна Гуржій, завідуюча сектором організаційної роботи ДПІ у м.Полтаві

- І за результатами обробки цих звітів, 82% всіх було подано саме в електронному вигляді. Але більшість (98%) – це юридичні особи. А фізичні особи-підприємці мають значно нижчий відсоток. Але в цьому питанні теж відчувається прогрес.

Фахівці нагадують: до 20 лютого завершується річна звітність по платі за землю і транспортний податок. А 1 березня – термін подання річних звітів приватних підприємців 1 і 2 груп єдиного податку, річної декларації по податку на прибуток, річний звіт про використання коштів неприбуткових організацій.

Наразі офіційно на обліку в податковій Полтави перебувають більше 25 тисяч платників податків. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію