Архітектура, зображена у мистецтві

Полтаву малюють у тривимірній графіці. Такий проект вже стартував у місті. Готувались до нього кілька років. Є і перші результати. Для прикладу – музей-садиба Володимира Короленка. Її художник відтворив за старовинними фотодокументами, але побачити культурний осередок можна у різних варіантах. Зокрема, на світанку взимку чи влітку, коли тут – найбільш квітучо.

Працівники музею Володимира Короленка отримали завдання від управління культури розробити карту-схему свого закладу. Допомогти із цим взявся художник Олег Лебединський. Він обробив музей у тривимірній графіці.

Ольга Вечерок, старший науковий співробітник музею В.Короленка

- Використовувались для цього міські плани, фотодокументи старовинні. Ви бачите, на деяких документах зображений процес роботи.

Художник працював над зображенням музею ще влітку. Готувавсь до цього довго – кілька років. А вже, власне, створене виконав за 3 тижні. Фахівці говорять: це унікальна технологія, і зображення мають суперреалістичну точність. Що вийшло – демонструють в самому музеї. 

Олег Лебединський, керівник проекту «Полтава 3D»

- Захотілось показати, скільки було витрачено зусиль для того, аби зробити невеличкий малюнок і, що маючи її у тривимірній графіці, можна зобразити у різноманітних ракурсах, різних погодніх умовах, різних стилях. Тобто, все, що ви бачите на цій виставці, зроблено за допомогою сучасної комп'ютерної графіки.

Це ранок напередодні нового року. Зображення стало новорічною листівкою. Подібні створювали і для інших полтавських музеїв. Хоча, встигли не для всіх.   

Ольга Вечерок, старший науковий співробітник музею В.Короленка

- Наш музей був першим, для кого він зробив у 3D форматі схему музею. Потім до нього звертались і музей Котляревського, і Краєзнавчий. Він для них зробив листівки. Також в цьому форматі, в розрізі.

Різні пори року, а ще – найменші деталі – рисочки, квіти та навіть листочки на деревах. Садиба полтавця-письменника зображена під різним кутом, щоб передати ще й власну атмосферу. 

Олег Лебединський, керівник проекту «Полтава 3D»

- Можна сказати: от що його робити? Це все комп'ютер малює. Але комп'ютер – як інструмент, за допомогою якого можна малювати щось подібне. А отже, якщо хочете – всі ці програми є у вільному доступі  інтернеті. Дана модель створювалась у програмі SketchUp. Повторіть!

Хоча, зізнається автор, є якась таємниця: деякі приміщення вдається зобразити різнобічно, а деякі – ні. У даному випадку, говорять працівники музею, відтворили не просто приміщення і садибу, а дух. Використовувати такі зображення, наприклад, можуть для листівок та туристичних брошур.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію