Кругла площа – архітектурне серце Полтави

Саме цій його частині присвячена виставка картин у Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. 8 художників, які працюють у різних стилях та напрямках, об'єднані спільною темою – Корпусний парк рідного міста. Автор ідеї – Олег Денисенко – запевняє: це – не перший і точно не останній подібний проект, присвячений Полтаві.

Кругла площа – це родзинка Полтави. Саме у цьому впевнений автор художнього проекту «Кругла площа – архітектурне серце Полтави» Олег Денисенко. Різні погляди, стилі та техніки, але одна спільна мета – показати красу рідного міста та його архітектури. Усього 8 художників працювали над своїми роботами для експозиції понад рік.

Олег Денисенко, автор ідеї

- Була для них поставлена задача, що це повинні бути місця, пов'язані з «кругом», 8 будівель, які знаходяться по колу, й пам'ятник. Все інше... Ну ще були доведені для них розміри робіт, за які вони не можуть виходити. Все інше було на їх розсуд.

Декілька десятків своїх полотен у залі Художнього музею представили Денис Городничий, Денис Зозуля, Анатолій Лавренко, Лариса Лукаш, Юлія Мохірєва, Володимир Попенко, Марина Рожнятовська та Віктор Шершень. Під час відкриття виставки митці мали змогу не лише похизуватися своїми полотнами, а й знайти нових шанувальників своєї творчості.

Михайло Селівон, завітав на виставку

- Мені сподобалася картина «Осінній день». Вона гарна. Вони про Полтаву.

Олександра Селівон, завітала на виставку

- Моя подруга запросила мене сьогодні на цю виставку, мені дуже подобається. Дуже багато гарних картин, і я в захваті. Дуже гарна колекція, дуже подобається.

Серед художників, які погодилися взяти участь у проекті, – й Денис Городничий. Тут молодий творець представив кілька картин, що відрізняються від більшості стилем та поєднанням кольорів. Сам же художник говорить: його особливість у тому, що всі картини створені у різні пори року та за різної погоди.

Денис Городничий, художник, один з учасників проекту

- Мені було цікаво. Я взагалі дуже рідко зображую міський простір, я навпаки, завжди ближче до такого пейзажу, без найменшого натяку на якусь присутність цивілізації. Цього разу це було трішки випробування для мене, якось побачити те, що я вже сотні тисяч разів бачив, побачити у якомусь цікавому світлі.

На експозиції представили й листівки із зображенням «круглої площі» з особистої колекції Олега Денисенка. Організатори заходу говорять, що це – не останній подібний проект і, можливо, вже зовсім скоро на полтавців чекатиме експозиція, присвячена іншому диву Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію