«Казки для дорослих» у Художньому салоні розповідає художник Валерій Войтюк

З полотен творця на глядачів дивляться фантастичні світи. Тут – феї, німфи, ельфи та інші не менш загадкові істоти. Основна мета виставки – подарувати дорослим відчуття казки.

Чарівний світ казок завжди приваблює мрійників. Одним з таких «шукачів казки» у реальному світі є відомий у місті художник Валерій Войтюк. Днями творець долучився до відкриття виставки «Казки для дорослих», яка зібрала 25 нових яскравих робіт. Експозиція стала логічним продовженням минулого проекту Валерія – «Ілюзії». Цього разу з полотен на глядача дивляться прекрасні феї, німфи, ельфи, а ще – казкові пейзажі.

Валерій Войтюк, автор виставки

- «Казки» та «Ілюзії» – це такі два поняття, що між собою дуже пов'язані. Саме тому я і вирішив зробити продовження, і зробити таку повністю нову виставку у новому ракурсі.

Перший так званий «казковий» проект Валерія Войтюка «Ілюзії» народився спільно з поетесою Оленою Никифоренко. Автори запевняють: такі ідеї співпраці – спонтанні. Незважаючи на те, що вірші та картини написані окремо, тоді вони ідеально поєдналися в «Ілюзіях». «Казки для дорослих» – не менш різноманітні, тож подруга художника поспішає привітати його з новим звершенням.

Олена Никифоренко, поетеса, журналіст

- Я тісно співпрацюю з Валерієм. Три роки тому ми спільно з Валерієм видали віршовану збірку – віршований альбом «Ілюзії». Мої вірші, його ілюстрації. Хтось думає, що він спеціально намалював їх під мої вірші, але відкрию таємницю – ні. Він мені люб'язно надав світлини своїх картин, яких уже немає і в Україні деяких, вони пішли світами, і я зробила таку вдалу мозаїку.

Валерій Войтюк у своїй творчості надає перевагу олійним фарбам. За словами художника, саме за допомогою них він спілкується зі світом та своїми шанувальниками.

Юрій Самойленко, художник, голова обласного осередку НСХУ

- Як на мене, це просто ілюстратор вже зрілий. Дуже-дуже цікаво. Там якісь і східні теми, дуже в нього цікаві. Тому він дуже своєрідний художник, і його слід сприймати. Можна по-різному відноситися до живопису, але в даному випадку це цікаво.

Основною метою виставки, роботи до якої готувалися протягом двох років, митець називає занурення в казку. Адже, певен, кожна людина прагне опинитися у диві, до якого й повертає Валерій Войтюк у «Казках для дорослих».

Стрічка новин