«Дві війни, а лихо – одне»

Афганська війна та події на Сході країни стали центральною темою виставки світлин у Краєзнавчому музеї. На її відкриття завітали ті, хто пройшов пекло війни та хто не залишився байдужим до цих подій. А ще рідним загиблих учасників вручили грамоти та медалі.

15 лютого – річниця виведення радянських військ з Афганістану. Цю дату в Україні відзначають кожного року.

Олександр Расько, голова Полтавської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану

- Ми, ті, що пройшли Афганську війну, не на словах знаємо ціну миру, і тому, як сталася трагедія на Сході, ми не залишилися осторонь і включилися в роботу по відновленню нашої армії.

Олександр Расько говорить: через Афганську війну пройшло майже 5 тисяч мешканців Полтавщини, з яких майже 90 військовослужбовців загинуло. У наш час втрати під час війни на Сході України – не менші.

- Гори і солдат в казанку варить собі якусь кашу. А найскладніше – немає дров, бо навколо каміння, а дрова і воду треба було нести з собою. Ось, на бойових позиціях доводилося знаходитися тижнями, і солдати, бачите (показує фото), в яких умовах відпочивали.

На вшанування пам'яті героїв підготували фотовиставку, організатор якої – голова громадської організації «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Іван Петренко.

Іван Петренко, голова ГО «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»

- Фотографія передає дух часу, переживання військовослужбовця та з чим він стикається при виконанні бойових задач. Там немає ніяких прикрас, тому фотографії фотовиставки будуть виховувати молоде покоління.

Фотовиставка допоможе зберегти подвиг героїв та увічнити його в історії. «Дві війни, а лихо – одне» – на виставці представлені не лише світлини зі Сходу, а й з бойових дій в Афганістані. Фотокартки для експозиції надали самі учасники бойових дій, які змогли вивезти світлини та зберегти їх.

Іван Петренко, голова ГО «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»

- Людина помирає двічі: перший раз – фізично, а інший, коли помирає про нього пам'ять. Так от, пам'ять про загиблих героїв ми хочемо, щоб вона продовжила жити в наших серцях.

На урочистий захід з вшанування пам'яті завітали й рідні загиблих учасників, для них підготували грамоти та медалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію