Обсяги виробництва промислової продукції в області цьогоріч збільшились, наявне і зростання інвестиційних процесів, зазначили на підбитті підсумків роботи промисловості регіону за перше півріччя учасн

Щоправда, без недоліків, наявних у галузі, традиційно не обходиться.

Зростання виробництва досягнуто майже в усіх галузях промислового комплексу області. З цього повідомлення розпочав свою доповідь начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Тарас Ткаченко. Ріст виробництва закономірно призводить до росту заробітної плати, говорить він. Відтак, середньомісячна зарплата в регіоні станом на травень нинішнього року становила 1150 гривень, у промисловості цей показник більший – майже півтори тисячі. Обговорили й обсяги імпорту-експорту товарів. Так, відбувається збільшення обох показників. При цьому на Полтавську область припадає 4 з половиною відсотки експорту і майже 5 – імпорту України вцілому. Щодо інвестицій в галузь, то найвагомішу частку капіталовкладень було здійснено у розвиток добувної та паливно-енергетичної промисловості. Значно скоротилося інвестування, говорить Тарас Ткаченко, об'єктів з виробництва продуктів нафтопереробки.

Та, зазначає начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, в промисловій сфері на сьогодні існує ряд невирішених проблем. Серед них: підготовка робочих кадрів, яких нині не вистачає на підприємствах; рейдерство; подорожчання енергоносіїв.

Вирішення цього питання учасники комісії бачать в адаптуванні роботи підприємств до міжнародних вимог.

Стрічка новин