Онлайн-сервіси, проекти та реформи: підсумки роботи управління юстиції за рік

Впроваджували онлайн-сервіси, запускали просвітницькі проекти та реформувалися: в управлінні юстиції підбили підсумки роботи за рік. Результати своєї діяльності у 2017-ому фахівці останнього представили на прес-конференції полтавським журналістам. Зокрема, йшлося про наймасштабніший правопросвітницький проект Мін'юсту «Я маю право!».

У 2017 році в управлінні юстиції поставили за мету підвищити правову свідомість населення області. Відповідно до цього, започаткували просвітницький проект «Я маю право». Він включив освітні заходи, рекламу у громадських місцях, флешмоби.

Дар'я Бриндак, перший заступник начальника ГТУ юстиції у Полт.обл.

- Спілкуючись з громадянами, ми відповідали на найбільш болючі питання, а саме: як оформити договір оренди землі, як оформити субсидію, як вирішити спір, що робити, коли відбирають бізнес, або забирають майно, або ж вимагають хабар за іспит чи навчання, як захистити свої права при виплаті аліментів.

Окрема частина роботи управління в минулому році – допомога представникам агробізнесу у захисті їхніх прав. Роз'яснювальні бесіди юристи проводили у районах області.

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полт.обл.

- Таких виїздів протягом року на місця відбулося 39. Ми охопили всю територію Полтавської області. Усі районні центри, включаючи і найвіддаленіші села, де виникали якісь проблеми рейдерства. Завдяки цим виїздам, в більшості випадків ми привозили ряд звернень на оперативні штаби, які розглядала, а питання в ході цього вирішували.

Таким чином, говорить Олег Тимченко, від рейдерських захоплень вдалося захистити 2 агропідприємства області. Не сиділи без роботи торік і в управлінні Державної виконавчої служби.

Віталій Коноз, заступник начальника ГТУ юстиції у Полт.обл. – начальник Управління ДВС

- Підлягало примусовому виконанню державним виконавцем області понад 203 тисячі виконавчих документів на суму 4 млрд 77 млн гривень. З них – завершено 116 виконавчих документів, що складає 57,2% від загальної кількості, що підлягали на виконання.

В Управлінні державної реєстрації – свої результати роботи. Торік загалом зафіксували 50 тисяч актів цивільного стану. Зареєстрували більше 11 тисяч народжень, понад 23 тисячі смертей. У порівнянні з минулим роком, кажуть фахівці, спостерігається тенденція до змін.

Людмила Григор'єва, заступник начальника ГТУ юстиції у Полт.обл. – начальник Управління державної реєстрації

- Кількість народжень у нас зменшилася на 1423, кількість смертей зменшилася на 1023, шлюбів збільшилося на 1040, розірвань шлюбу зменшилося на 109.

Одружувалися мешканці області зокрема і за допомогою нового сервісу управління юстиції «Шлюб за добу». Цією послугою у Полтаві скористалося 189 пар, у Кременчуці – 116. А 60% породіль отримали свідоцтво про народження дитини, не виходячи з пологового будинку.

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції у Полт.обл.

- Працівники відділів реєстрації актів цивільного стану отримують і видають документи безпосередньо у пологовому будинку. Не потрібно звертатися в кабінети до чиновників. Разом із цим набирає обертів можливість наших громадян – матерів, батьків – отримувати знову ж таки у пологовому будинку довідку про місце народження дитини.

Серед запроваджених послуг в «Онлайн будинку юстиції» – попередній запис на прийом до відділів ДРАЦС, держреєстрація змін відомостей про фізичну особу-підприємця, державна реєстрація речового права оренди землі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію